Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, оскільки в країні вводяться вимоги до страхового стажу.
Зміна норм буде запроваджуватися поетапно. Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років.
Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному Фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж матимуть лише 45% українців, тобто інші 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.
Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.
В цілому, щоб мати право на пенсію знадобиться 15 років стажу. Правда, відправитися на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше. Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.
***
Читайте також:
- Неповний робочий день: як розраховується стаж?
- Наступний етап пенсійної реформи - підвищення пенсій людям, котрі мали великий страховий стаж, але низьку зарплату, — Розенко
- Пенсіонерам пропонують компенсувати втрати у зв'язку зі затримкою виплати пенсій
- Відтепер інформацію про страховий стаж від ПФУ можна отримати в електронній формі