• Посилання скопійовано

Мінсоцполітики роз’яснило оформлення трудових відносин зі сторожами і студентами

Лист Мінсоцполітики від 20.01.2012 р. №21/13/116-12 «Щодо оформлення трудових відносин зі сторожами та студентами»

Мінсоцполітики надало роз’яснення щодо оформлення трудових відносин зі сторожами та студентами.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до праці шляхом укладення трудового договору одночасно на декількох підприємствах (установах, організаціях), якщо інше не передбачено законодавством, колдоговором чи угодою сторін. Це дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Відповідно до постанови КМУ від 03.04.93 р. №245 і Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій (наказ Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. №43), сумісництво визначається як виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи на іншому підприємстві (установі, організації) чи у громадянина за наймом. Працівник не може виконувати в один і той самий час роботу як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. При цьому тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Якщо при підсумованому обліку робочого часу (роботі змінами), як у наведеному в листі випадку, в штатному розписі 4 одиниці сторожів, а фактично працюють 3, то з цими працівниками можуть укладатися трудові договори про роботу за сумісництвом. При цьому оплата праці має здійснюватись окремо за кожним трудовим договором, тобто за основним трудовим договором і за трудовим договором за сумісництвом. Тому робота сторожів за сумісництвом не може вважатися надурочною.

Надурочним є час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період (у межах одного трудового договору), і оплачується згідно зі ст. 106 КЗпП. У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад установлений робочий час в обліковому періоді.

Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України (наказ Міносвіти від 08.04.93 р. №93) не передбачено умови щодо оформлення трудових відносин зі студентами на період проходження ними практики. Лише за наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики. При цьому не менше 50% часу відводиться на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики (п. 3.7 Положення №93).

 

Автор: Хоміцка Маріанна

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»