• Посилання скопійовано

Соцстрах вчасно не перерахував лікарняні: ЄСВ сплачуємо у встановлені терміни

Роботодавець зобов'язаний сплатити утриманий ЄСВ (2%) з нарахованих лікарняних не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання

Соцстрах вчасно не перерахував лікарняні: ЄСВ сплачуємо у встановлені терміни

Начисление ЕСВ осуществляется ежемесячно на основании бухгалтерских и других документов, по которым начисляют или подтверждают начисление выплаты соответствующего дохода, в частности, пособия по временной нетрудоспособности.

Начисленные суммы ЕСВ уплачиваются не позднее 20 числа следующего месяца, а горнодобывающими предприятиями - до 28 числа следующего месяца. При этом уплата ЕСВ не зависит от выплаты заработной платы и других видов выплат, на которые начисляется ЕСВ.

Как сообщает Миндоходов в общедоступном информационном ресурсе «ЗІР» (раздел 301.04.01), работодатель обязан уплатить удержанный ЕСВ (2 %) с начисленных больничных не позднее 20 числа следующего месяца независимо от источников их финансирования, формы, порядка, места выплаты и использования, а также от того, выплачены ли такие суммы фактически после их начисления.

Напомним, в случае если последний день сроков уплаты ЕСВ, приходится на выходной или праздничный день, то последним днем уплаты ЕСВ считается первый рабочий день, следующий за выходным или праздничным днем.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 203
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20259052
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20255 9438
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 496
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20254 920