• Посилання скопійовано

Підприємствам можуть надати можливість реструктуризувати заборгованість з ЄСВ

Зареєстровано законопроект, згідно з яким підприємствам буде надана можливість розстрочення та розподілу платежів по сформованим боргами з ЄСВ

Підприємствам можуть надати можливість реструктуризувати заборгованість з ЄСВ

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект, согласно которому предприятиям будет предоставлена возможность рассрочки и распределения платежей по сформировавшимся долгам по ЕСВ и урегулирования вопроса по уменьшению такой задолженности (законопроект №4917).

В частности, законопроектом предусматривается, что плательщикам, которые в течение 6 месяцев со дня вступления предлагаемых изменений в силу подали заявление в Миндоходов или другой уполномоченный орган, предоставляется право на рассрочку сумм задолженности по уплате ЕСВ, которая не погашена на день заключения договора о рассрочке сумм задолженности по ЕСВ. Рассрочка предоставляется на срок не более 24 календарных месяцев.

Формы заявления и требования к пакету документов для рассмотрения вопроса о возможности рассрочки задолженности утверждаются Миндоходов или уполномоченным органом.

Также проект устанавливает минимальные требования (условия) к заключению договора. Так, договор должен содержать срок рассрочки и определять части, подлежащие оплате должником, с учетом объема задолженности, финансово-экономического состояния должника, доходов будущих периодов.

Плательщику, который согласно договору в полном объеме погасит задолженность по уплате ЕСВ за период действия такого договора, штраф и пеня, связанные с этой задолженностью, начисленные и не уплаченные или подлежащие начислению, списываются в законодательно установленном порядке.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 206
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20259062
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20255 9448
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 496
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20254 920