Міністр соціальної політики Людмила Денісова повідомила, що з 1 липня розпочала діяти нова програма компенсації додаткових витрат для найбідніших верств населення в умовах підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію. Нею зможуть скористатися сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї.
Зокрема, для дітей віком до 6 років з 1 січня 2014 року встановлено прожитковий мінімум у розмірі 1032 грн., для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн., для працездатних осіб – 1218 грн., для осіб, які втратили працездатність, – 949 грн.
Приміром, є сім’я, яка складається з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, друга – від 6 до 18 років), заробітна плата чоловіка та його дружини становить 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для цієї сім'ї складає 4764 грн. (1218 грн. х 2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї і таким чином, ця сім'я має право на компенсацію.
Міністр пояснила, що компенсація на оплату житлово-комунальних послуг розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на ці послуги.
Наприклад, до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги в межах встановлених норм 300 грн. на місяць, а після підвищення – 400 грн. Відповідно, розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень. Міністр наголосила, що ця сума не видаватиметься готівкою, а зараховуватиметься на особові рахунки платника ЖКП.
Компенсація надаватиметься з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Людмила Денісова зазначила, що у зв’язку з тим, що тарифи на газ підвищилися з 1 травня, а програма компенсацій розпочала діяти з 1 липня, компенсація за бажанням сім’ї може бути призначена вже з травня.
Міністр звернула увагу громадян, що для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) та пред’явити паспорт.
Важливо, що компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.