• Посилання скопійовано

Як правильно обмежити розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю?

Роз'яснено, як розрахувати допомогу працівнику, який протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше 6 місяців

Як правильно обмежити розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю?

Багато питань виникає при розрахунку допомоги працівнику, який протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше шести місяців, адже для них встановлені обмеження  розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах.

Так, відповідно до п. 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок №1266), затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 №439,  сума допомоги для таких осіб визначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць повинна становити:

для допомоги по тимчасовій непрацездатності:

- не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку;

для допомоги по вагітності та пологах:

- не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати

- не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

Алгоритм розрахунку застосовується таким чином:

Визначити розмір денної виплати, відповідно до Порядку №1266, із фактично нарахованої заробітної плати за розрахунковий період поділивши на кількість календарних днів зайнятості та помноживши на відповідний відсоток залежно від страхового стажу;

Здійснити розрахунок середньоденної  виплати обчисленої із мінімальної заробітної плати або двократного розміру мінімальної заробітної плати (для допомоги по вагітності та пологах), встановленої у місяці настання страхового випадку (з 01.01.15 — 1218 грн., з 01.12.15. - 1378 грн.), шляхом ділення її на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

У разі перевищення розміру денної виплати, обчисленої із фактичної заробітної плати за виплату із мінімальної, у такому випадку застосовується обмеження. Тобто, для розрахунку листка непрацездатності застосовується середньоденна  виплата із мінімальної заробітної плати.

Що стосується випадків, коли сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то відповідно до роз’яснення Міністерства соціальної політики, викладеного у листі  від 08.05.2015 №6811/0/14-15/18, необхідно здійснювати доплату до рівня мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Сума доплати розраховується як різниця між фактичним розміром допомоги та сумою допомоги, розрахованої таким чином:

1218 грн. : 30,44 х 126 к.д. = 5041,26 грн.

Додаткову інформацію можна отримати у Чернігівській міській виконавчій дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за телефоном: 662-040 та 678-236.

Джерело: Чернігівська міська рада

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»