• Посилання скопійовано

Лікарняні для підприємців: роз'яснює Фонд з ТВП

Фізособа - платник єдиного внеску при прийнятті рішення про призначення матеріального забезпечення повинна його оформлювати рішенням уповноваженого із соціального страхування

Лікарняні для підприємців: роз'яснює Фонд з ТВП

ФСС з ТВП у листі від 29.04.2016 р. №2.4-46-674 роз'яснив, що для фізосіб - платників єдиного внеску, які мали укладені договори добровільного страхування на період 2015 - 2016 рік, розрахунковий період необхідно визначати, враховуючи у тому числі місяці добровільного страхування в 2015 році.

Якщо протягом 12-ти місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середній дохід визначається для розрахунку:

  • допомоги з ТВП внаслідок захворювання або травми, що пов'язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця - виходячи з нарахованого доходу, з якого сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку;
  • допомоги по вагітності та пологах - виходячи з нарахованого доходу, з якого сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

Обчислення страхового стажу для розрахунку страхових виплат повинно здійснюватися за даними Держреєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. При цьому отримання даних робочими органами Фонду з цього реєстру до подання фізособою - платником єдиного внеску звітності відповідно до законодавства є неможливим.

Тобто, до фізосіб - платників ЄСВ, які у 2015 році не підпадали під загальнообов'язкове державне соціальне страхування (не працювали за наймом) або добровільне страхування за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, повинно бути застосоване обмеження розміру допомоги.

Середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги з ТВП, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів страхувальника обчислюється страхувальниками на підставі відомостей, що включаються до Звіту з ЄСВ.

Тому розрахунок матеріального забезпечення фізособами - платниками ЄСВ до закінчення терміну подання звітності необхідно здійснювати із розміру мінімальної заробітної плати.

В подальшому, після подачі річної звітності, вони матимуть право на здійснення перерахунку раніше виплаченого матеріального забезпечення, розрахованого із розміру мінімальної заробітної плати, за страховими випадками, які настали у звітному році, з урахуванням нарахованого ЄСВ за звітний рік.

У разі несплати єдиного внеску у строки, визначені Законом про ЄСВ, матеріальне забезпечення, виплачене із розміру мінімальної заробітної плати, підлягатиме поверненню.

Фінансування матеріального забезпечення фізичним особам - платникам єдиного внеску здійснюватиметься на підставі заяви-розрахунку. При цьому, з метою контролю за використанням коштів Фонду, при подачі до робочого органу Фонду заяви-розрахунку для перерахування матеріального забезпечення до неї необхідно додавати довідку з територіального фіскального органу про сплату ЄСВ або копії квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період, а також копію листка непрацездатності.

Наприкінці листа фахівці ФСС з ТВП зауважили, що фізична особа - платник ЄСВ при прийнятті рішення про призначення матеріального забезпечення повинна його оформлювати рішенням уповноваженого із соціального страхування, оскільки в цьому випадку фізична особа - підприємець є страхувальником і виступає в якості уповноваженого із соціального страхування страхувальника.

Новини на тему:

 - Отримання виплат від Фонду з ТВП підприємцями у 2016 році: думка Мінсоцполітики;

 - Фонд з ТВП нагадав порядок оплати лікарняних підприємцям у 2016 році;

 - Порядок отримання виплат від ФСС з ТВП підприємцями у 2016 році.

 

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Фонд соціального страхування України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    Сьогодні 16:55739
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    Сьогодні 09:468052
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20255 7608
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 444
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20254 363