• Посилання скопійовано

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі ЄСВ буде оновлено

Мінсоцполітики оприлюднило проект змін до Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі ЄСВ буде оновлено

15 червня Мінсоцполітики оприлюднило проект постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Зміни вносяться у зв'язку з необхідністю привести Порядок у відповідність до чинного законодавства. Адже, які відомо, Законом №909 внесено зміни до Закону №1105, які передбачають припинення віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та скасовують процедуру визначення класу професійного ризику виробництва.

Крім цього, як зазначено у пояснювальній записці, потребує спрощення механізм визначення суми, яка підлягає компенсації. Адже на сьогодні центр зайнятості при прийнятті рішення про суму ЄСВ, що  підлягає компенсації, безпосередньо використовує дані щодо фактичної суми сплаченого роботодавцем єдиного внеску (без проведення самостійного обрахунку із заробітної плати працівника).

Отже, проектом постанови уточнюється, що:

1) Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця (прибрано згадку про клас професійного ризику виробництва);

2) Центр зайнятості перераховує кошти на рахунок роботодавця до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до територіальних органів ДФС, за умови підтвердження даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо суми нарахованого єдиного внеску (раніше - заробітної плати працівника, з якої сплачено єдиний внесок).

Якщо працівник працював у роботодавця повний місяць, а виплата компенсації здійснюється за неповний місяць, розмір компенсації за такий період обчислюється пропорційно шляхом ділення суми сплаченого роботодавцем за працівника єдиного внеску за місяць на кількість календарних днів місяця та множення на кількість календарних (раніше було робочих) днів, за які надається компенсація.

3) У формі Довідки (додаток до Порядку) виключено „Відсоток єдиного внеску відповідно до статті 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються протягом 30 днів з дня оприлюднення проекту, тобто до 15.07.2016 р.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    Сьогодні 16:55641
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    Сьогодні 09:467902
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20255 7488
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 442
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20254 328