• Посилання скопійовано

Що буде за несвоєчасну сплату штрафу та пені з ЄСВ

Яка відповідальність застосовується до платника ЄСВ, що своєчасно не сплатив суму пені та штрафних санкцій, зазначених у рішенні контролюючого органу? Розповідає ДФС

Що буде за несвоєчасну сплату штрафу та пені з ЄСВ

Відповідаючи на це запитання на ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 301.09), податківці нагадують, що платник єдиного соцвнеску  зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ. При цьому ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ:

  • до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464,
  • посадові особи, винні в порушенні, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Згідно з п. 8 розд. VІІ Інструкції №449, суми штрафів та пені, передбачені пп. 23, 5 та 6 розд. VІІ Інструкції №449, підлягають сплаті платником ЄСВ чи банком протягом 10 календарних днів після надходження відповідного рішення. Або ж вони можуть бути оскаржені у цей самий строк до контролюючого органу вищого рівня або до суду з одночасним обов’язковим письмовим повідомленням про це відповідного контролюючого органу, посадовими особами якого прийнято це рішення.

Податківці зазначають, що нормами чинного законодавства відповідальності за несплату штрафної санкції та пені не передбачено.

Однак рішення контролюючого органу про нарахування пені та/або застосування штрафів є виконавчим документом. Тож якщо платник ЄСВ чи банк отримали рішення про нарахування пені та/або застосування штрафів і не сплатили зазначені в них суми протягом 10 календарних днів або не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний контролюючий орган про його оскарження, таке рішення передається для виконання органу державної виконавчої служби або до органів Казначейства.

Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, стягуються в тому ж порядку, що і суми недоїмки зі сплати ЄСВ. Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату боргу (недоїмки), якщо їх застосування пов’язано з виникненням та сплатою недоїмки.

Якщо платник ЄСВ протягом 10 к.д. з дня надходження вимоги:

  • не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею,
  • не узгодив вимогу з контролюючим органом,
  • не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги,

контролюючий орган надсилає до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. Крім того, у таких випадках контролюючий орган має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки (частина четверта ст. 25 Закону №2464). 

За рахунок сум, що надходять від платника ЄВ або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми ЄСВ зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення (п. 8 розд. VІ Інструкції №449).

При цьому строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується (частина шістнадцята ст. 25 Закону №2464).

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»