• Посилання скопійовано

Платники ЄСВ зможуть отримувати витяги та довідки з реєстру страхувальників

Орилюднено проекти наказу Мінфіну, постанови ПФУ «Про затвердження Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального»

Платники ЄСВ зможуть отримувати витяги та довідки з реєстру страхувальників

9 червня на офіційному веб-сайті ДФСУ оприлюднено:

1) проект наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального» (завантажити)

Завантажити проект Порядку>>

2) проект постанови ПФУ «Про затвердження Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального» (завантажити).

Основною метою проекту є визначення порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та затвердження форми, у якій така інформація надається.

Зокрема, проектом визначаються:

  • питання формування та надання витягу з реєстру страхувальників на запит платників ЄСВ у та/або застрахованих осіб;
  • форма запиту про отримання витягу з реєстру страхувальників (завантажити);
  • форми витягів з реєстру страхувальників (завантажити);
  • форма довідки про відсутність відомостей в реєстрі страхувальників (завантажити).

Прийняття цього проекту забезпечить платникові  ЄСВ та/або застрахованій особі можливість отримання більш повної інформації з реєстру страхувальників про платника єдиного внеску, ніж оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС, або документального підтвердження даних реєстру страхувальників.

Так, як зазначено у проекті Порядку, за запитом платника ЄСВ та/або застрахованої особи контролюючий орган надаватиме безоплатно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру страхувальників або довідку про відсутність відомостей в реєстрі страхувальників. 

Запит про отримання витягу з реєстру страхувальників може бути:

  • поданий особисто платником ЄСВ та/або застрахованою особою чи уповноваженою на це особою до територіального органу ДФСУ (далі – контролюючий орган) за місцем обліку платника ЄСВ або до іншого контролюючого органу;
  • надісланий поштою до контролюючого органу за місцем обліку платника ЄСВ або до іншого контролюючого органу;
  • поданий в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Витяг з реєстру страхувальників формуватиметься за відповідними критеріями пошуку та міститиме відомості з реєстру страхувальників, які є актуальними на дату формування витягу.

Залежно від категорії платників формуватиметься один з таких витягів:

  • витяг з реєстру страхувальників (щодо юрособи або відокремленого підрозділу) за формою №1-ВРС (додаток 2);
  • витяг з реєстру страхувальників (щодо фізособи – підприємця або  фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) за формою №2-ВРС (додаток 3);
  • витяг з реєстру страхувальників (щодо фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування) за формою №3-ВРС (додаток 4). 

Витяг діє до внесення змін до реєстру страхувальників в частині відомостей, що стосуються страхувальника, щодо якого надано запит.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом тижня з дня оприлюднення проекту на адресу розробника поштову – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент обслуговування платників та електронну – oblik@sfs.gov.ua

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Державна фіскальна служба України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    Сьогодні 09:585 3598
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 232
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20253 824
  • Нюанси оплати лікарняного родича загиблого захисника
    Допомога по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від тривалості набутого страхового стажу виплачується членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
    14.01.2025102
  • Що змінилося у фінансуванні лікарняних та декретних за Законом №4158?
    Законом №4158 відновлено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності і пологах за місцем роботи за сумісництвом. Також внесено зміни щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві
    14.01.20253 584