ДФСУ у листі від 04.10.2017 р. №2123/5/99-99-13-02-01-16/ІПК нагадує, що відповідно до абзацу третього п. 7 част. першої ст. 20 Закону №796-ХІІ при переведенні у зв’язку із станом здоров'я на нижчеоплачувану роботу працівникам, які мають статус постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року.
Оплата при переведенні працівника на нижчеоплачувану роботу у випадках і розмірах, передбачених чинним законодавством, відноситься до фонду основної заробітної плати.
Водночас, постановою КМУ від 22.12.2010 р. №1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок.
Згідно пункту 7 розділу І Переліку виплати в установленому розмірі особам, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи (крім надбавок та доплат до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених законодавством, за роботу на територіях радіоактивного забруднення, оплата додаткових відпусток, що надаються відповідно до Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"), не є базою для нарахування ЄСВ.
Враховуючи викладене, різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є базою нарахування ЄСВ.