Про це йдеться на сторінці Facebook урядово-громадського проекту "Разом проти корупції".
"Понад 7 млн паперових лікарняних видають в Україні щороку. Примітно, що 20% з них – видані з порушеннями або сфальсифіковані, адже чимало пацієнтів для довідки симулюють різні хвороби. Це означає, що як держава, так і бізнес часто втрачають кошти, доплачуючи своїм працівникам" - зазначено у повідомленні.
Найближчим часом представники Фонд соціального страхування України з представниками Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство соціальної політики України та наші експерти розпочнуть роботу над створенням сервісу для електронного реєстру листків непрацездатності. Станом на сьогодні в Україні діє понад 8 тис. лікарень, які видають лікарняні, при цьому лише половина з них мають комп’ютери для запровадження електронного обігу документів.
Система працюватиме таким чином, що для функціонування майбутнього е-обігу лікарняних потрібен хоча б один комп'ютер у лікарні, який під'єднаний до мережі Інтернет. Лікар матиме доступ лише до своїх записів, в той час як головний лікар – до всіх записів, зроблених у медустанові, а вже контрольна організація та МОЗ – до всієї бази даних.
Запровадити електронні лікарняні можна буде вже за рік.
"А сьогодні органи влади мають лише розподілили обов’язки та відповідальність, оскільки попередні неуспішні спроби запровадити електронні лікарняні були пов’язані з тим, що Фонд розробив необхідне програмне забезпечення, а МОЗ не закупив комп’ютери у лікарні. Отож, очікуємо на більш злагоджені дії цього разу!" - зазначено у повідомленні.