ДФСУ у листі від 24.01.2018 р. №275/К/99-99-13-02-03-14/ІПК нагадує, що згідно з п. 5 частини першої ст. 4 Закону №2464 платниками єдиного соцвнеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зокрема, адвокатську діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону "Про оплату праці", та сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Базою нарахування ЄСВ для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Отже, особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, зобов'язана сплачувати ЄСВ, незалежно від того, що така особа є одночасно засновником адвокатського об’єднання і отримує зарплату за трудовим договором або винагороду за цивільно-правовим договором, що є базою нарахування єдиного внеску.