Про це інформує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.
Майже 46,4 мільйони гривень - цієї позначки на початок серпня 2018 року сягнула заборгованість зі сплати ЄСВ, яку допустили роботодавці та підприємці регіону. Для порівняння: ще в січні 2018 року цей показник був менший на 1,9 млн гр., а в липні на 1,8 млн грн.
За словами Івана Миколайовича - загальна кількість боржників ЄСВ становить 9698 осіб, в тому числі юридичних – 527 і фізичних 9171. Кількість боржників у розрізі районів наступна: у Вижницькому - 391, у Путильському – 314, у Сторожинецькому - 907, у Кіцманському – 670, у Заставнівському – 528, у Герцаївському – 61, у Новоселицькому – 603, у Хотинському – 406, у Кельменецькому – 182, у Сокирянському – 246, у Глибоцькому – 729, у м. Новодністровськ – 69, у м. Чернівцях – 4493.
Найбільші суми боргів з ЄСВ мають платники м. Чернівці - понад 25,6 млн грн. Значні суми боргу також зосереджено у Сторожинецькому та Глибоцькому районах, відповідно 4,3 млн грн та 2,7 млн грн. В інших районах дещо менші суми заборгованості з ЄСВ: у Вижницькому – 1,8 млн грн, у Путильському – 0,8 млн грн, у Кіцманському – 2,2 млн грн, у Заставнівському – 0,9 млн грн, у Герцаївському – 0,2 млн грн, у Новоселицькому – 2,0 млн грн, у Хотинському – 1,9 млн грн, у Кельменецькому – 0,6 млн грн, у Сокирянському – 2,6 млн грн, у м. Новодністровськ – 0,5 млн грн.
Далі посадовець продовжує, що зважаючи на «критичність» такої ситуації та з метою забезпечення погашення заборгованості зі сплати ЄСВ терміново прийнято до виконання Перелік першочергових завдань плану заходів щодо стягнення заборгованості з ЄСВ.
Серед основних – фіскали завершують проведення інвентаризації своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати ЄСВ, здійснюють аналіз заходів стягнення сум заборгованості зі сплати ЄСВ з моніторингом стадій узгодження/оскарження та забезпечують передачу узгоджених вимог про сплату боргу, інших виконавчих документів на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби та проводять звірки щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами щодо стягнення ЄСВ.
Також, за наявності достатніх підстав, будуть вносити письмові пропозиції до органів Державної виконавчої служби щодо тимчасового обмеження боржників – фізичних осіб або керівників боржників – юридичних осіб у праві виїзду за межі України згідно чинного законодавства.
Тобто до завершення звітного періоду справи кожного боржника будуть опрацьовані – або платник самостійно погашає заборгованість, або потрапляє до так званих «списків» на примусове стягнення боргів.
Крім того, податківці наголошують, що на суми ЄСВ, які своєчасно не сплачені нараховуються фінансові санкції, які відповідно зростають. Тож ДФС радить усім боржникам терміново провести звірку та погасити заборгованість.