• Посилання скопійовано

Що думає Мінфін про впровадження єдиного зарплатного податку?

Об'єднання ПДФО з ЄСВ в Мінфіні вважають можливим тільки в разі пошуку компенсаторів втрат бюджету

Що думає Мінфін про впровадження єдиного зарплатного податку?

У Верховній раді пропонують знизити ставку податків на доходи фізосіб, тим самим мотивуючи бізнес не платити зарплати в конвертах і не використовувати схеми ухилення. У Міністерстві фінансів поки скептично оцінюють ідею депутатів.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Податки на зарплату. Чи готова влада знизити ставки і в чому ризики реформи".

У відповіді на запит РБК-Україна у відомстві вказали, що зниження ставки прибуткового податку призведе до втрат державного і місцевих бюджетів. Тут для останніх тільки за підсумком минулого року ціна питання - 212,2 млрд гривень.

За рахунок прибуткового податку фінансуються дитячі садки, школи, лікарні, виплачується соцдопомога і субсидії, нагадали в Мінфіні. ПДФО - це ще й ресурс для компенсації по пільговому проїзду населення та інших витрат на місцях.

Об'єднання прибуткового податку з ЄСВ в Мінфіні вважають можливим тільки в разі пошуку компенсаторів втрат бюджету. Інакше, крім перерахованого, можуть виникнути інші проблеми.

"Зниження ставки єдиного внеску призведе до дефіциту бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, що вимагатиме джерел покриття видатків державного бюджету і може призвести до порушення строків виплат та виникнення заборгованості по пенсіях та інших соціальних виплатах", – допустили в Мінфіні.

Як наголошується в матеріалі, побоювання Мінфіну небезпідставні. За минулий рік було зібрано 349 млрд гривень ЄСВ. Ці гроші не йдуть до держбюджету, майже все - це доходи Пенсійного фонду. Але витрати ПФ набагато вищі - з урахуванням трансфертів з держбюджету вони перевищили 521 млрд гривень.

Нагадаємо, загальна сума витрат Пенсійного фонду України за 2021 рік склала 520,9 млрд гривень проти 479,3 млрд гривень за 2020 рік. З них безпосередньо на пенсії спрямовано 509,9 млрд гривень.

***

Читайте також:

***

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»