• Посилання скопійовано

Порядок нарахування ЄСВ на зарплату осіб з інвалідністю та керівників планують змінити: законопроєкт

ПФУ оприлюднив законопроєкт зі змінами до Закону про ЄСВ. Зокрема, пропонується встановлення для керівників підприємств мінімального розміру ЄСВ з розрахунку трьох розмірів мінімальної заробітної плати, а нарахування ЄСВ на зарплати працівників з інвалідністю у розмірі більше 3 мінзарплат - за ставкою 22%

Порядок нарахування ЄСВ  на зарплату осіб з інвалідністю та керівників планують змінити: законопроєкт

16 лютого 2022 року Пенсійний фонд оприлюднив проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Як зазначено у пояснювальній записці, з метою удосконалення процедури формування дохідної частини, зокрема, бюджету ПФУ, підвищення рівня платіжної дисципліни, законопроєктом передбачено встановлення:

1) для керівників підприємств, установ, організацій мінімального розміру ЄСВ з розрахунку трьох розмірів мінімальної заробітної плати;

2) зобов’язання щодо сплати ЄСВ на загальних підставах за осіб з інвалідністю, в яких заробітна плата (дохід) перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, із збереженням застосування пільгового розміру ЄСВ за осіб з інвалідністю (8,41 %, 5,5 %, 5,3 %) до трьох розмірів мінімальної заробітної плати. А саме, встановлення ЄСВ для:

  • підприємств, установ та організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, - у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю, яка не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. До бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом, застосовується розмір єдиного внеску, визначений частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ (22%);

  • підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, -  у розмірі 5,3% бази нарахування єдиного внеску, що не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. До бази нарахування єдиного внеску, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом, застосовується розмір єдиного внеску, визначений частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ;

  • підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, - у розмірі 5,5% бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю, що не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. До бази нарахування єдиного внеску, що перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом, застосовується розмір єдиного внеску, визначений частиною ст. 8 Закону про ЄСВ.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»