• Посилання скопійовано

Як у сформованому листку непрацездатності змінити страхувальника?

Після подання відповідних звітів (чи їхнього уточнення) з повідомленням про прийняття на роботу треба надіслати до ПФУ запит про зміну страхувальника у вже сформованих листках непрацездатності

Як у сформованому листку непрацездатності змінити страхувальника?

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розповідає, що відомості про трудові відносини працівника ґрунтуються на інформації з Реєстру застрахованих осіб, яка надходить із різних джерел, зокрема від Державної податкової служби. Роботодавцям до кабінету страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду надсилають сформований листок непрацездатності.

Якщо на дату формування листка непрацездатності роботодавець припустився помилки у звітності, а саме: у повідомленні про прийняття на роботу працівника, у звіті про єдиний соціальний внесок, то листок непрацездатності не потрапляє в електронний кабінет страхувальника.

Після подання відповідних звітів (чи їхнього уточнення) з повідомленням про прийняття на роботу треба надіслати до ПФУ запит про зміну страхувальника у вже сформованих листках непрацездатності.

Для створення запиту в пункті меню «Листки непрацездатності» кабінету страхувальника розробники додали кнопку «Запит на зміну страхувальника в ЛН після подання ПППР/звіту».

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Як виплачувати лікарняні та декретні у разі фінансування ПФУ?
    Після того як роботодавець отримає кошти на рахунок, як правило, не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати заробітної плати, він виплачує допомогу застрахованій особі
    21.01.20251 591
  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20252 077
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20251 1362
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20256 7158
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 818