• Посилання скопійовано

Що забороняється посередникам із працевлаштування?

Забороняється вимагати, зберігати чи використовувати інформацію про стан здоров’я громадянина; стягувати з громадян будь-які гонорари, комісійні, винагороди, інші види оплати послуг з посередництва прямо чи опосередковано, повністю або частково

Що забороняється посередникам із працевлаштування?

На прийом до управління інспекційної діяльності у Кіровоградській звернулись громадяни стосовно пошуку роботи через посередників, які надають послуги у працевлаштуванні. Заступниця начальника відділу з питань праці західного регіону управління Євгенія Краєвська з цього питання надає роз’яснення.

До послуг з посередництва у працевлаштуванні належать пошук роботи та сприяння у працевлаштуванні особи, добір працівників відповідно до замовлень роботодавців (у тому числі іноземних) у межах укладених з роботодавцями договорів (контрактів). Діяльність суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні регулюється Законом України «Про зайнятість населення» та іншими законодавчими актами України.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги в Україні, співпрацюють з місцевими центрами зайнятості, підприємствами, установами та організаціями, профспілками та їх об’єднаннями, організаціями роботодавців, зобов’язані надавати громадянам повну та достовірну інформацію про попит роботодавця на робочу силу (вакансії), його вимоги щодо кваліфікації, досвіду роботи, про умови, характер та оплату праці; забезпечувати захист інформації, що надійшла від громадян, які звертаються з метою працевлаштування, та дотримання правил використання і поширення такої інформації, встановлених Законами України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», а також конфіденційність комерційної інформації роботодавців відповідно до закону.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги у працевлаштуванні за кордоном, зобов’язані надати громадянину до виїзду за кордон інформацію про права та гарантії, які йому надаються за трудовим договором (контрактом), передбачені законодавством України та законодавством держави місцеперебування роботодавця; контактні дані консульських установ України у державі перебування; проєкт трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем; вести облік громадян, які за його посередництва працевлаштовані за кордоном; безоплатно надавати громадянам інформацію та консультації про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці.

Забороняється вимагати, зберігати чи використовувати інформацію про стан здоров’я громадянина; стягувати з громадян будь-які гонорари, комісійні, винагороди, інші види оплати послуг з посередництва прямо чи опосередковано, повністю або частково. Оплата послуг із посередництва здійснюється виключно роботодавцем, якому надано такі послуги; пропонувати громадянам роботу, що має ознаки неформальної зайнятості, а також таку, що приховує справжню мету та предмет роботи, або залучати до роботи, яка не визначена трудовим договором (контрактом).

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»