• Посилання скопійовано

Нюанси подання заяви-розрахунку до ПФУ на новоприйнятого працівника

Якщо на час подання заяви-розрахунку ще не настав час подання єдиної звітності за фактично відпрацьований час розрахункового періоду, то до заяви-розрахунку додатково подаються бухрозрахунки лікарняних для перевірки інформації, наведеної у заяві-розрахунку

Нюанси подання заяви-розрахунку до ПФУ на новоприйнятого працівника

Фахівці ПФУ у своєму листі ПФУ від 09.04.2025 №2800-1302-8/23760 нагадали, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) (ч. 1 ст. 15 Закону України від 23.09.1999 №1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

У разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку (п. 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266).

Ці правила діють і тепер. Але з урахуванням того, що фахівці ПФУ перед схваленням фінансування допомоги з тимчасової втрати працездатності перевіряють правильність розрахунку суми такої допомоги.

Зазвичай, фахівці ПФУ для цього використовують дані єдиної звітності, яку роботодавець має подавати і в якій зазначаються доходи кожного працівника (за їх наявності). Проте якщо працівник хворів у перший місяць трудових відносин і в момент нарахування лікарняних місяць ще не закінчився, то звітність із даними про його доходи ПФУ ще не отримав. Як ПФУ перевірити правильність визначення суми допомоги з тимчасової втрати працездатності в такому разі?

Фахівці ПФУ навели свої поради роботодавцю:

1. Якщо застрахована особа не відпрацювала повний календарний місяць, то у разі настання в неї страхового випадку середньоденну заробітну плату необхідно обчислювати із заробітної плати, нарахованої за фактично відпрацьований час, шляхом її ділення на кількість календарних днів у цьому періоді. 

2. Сума щомісячної премії враховується в частині пропорційно до відпрацьованого часу, який припадає на розрахунковий період.

3. Якщо на час подання заяви-розрахунку для здійснення фінансування страхових виплат ПФУ ще не настав час подання страхувальником звіту про сплату єдиного внеску за фактично відпрацьований час розрахункового періоду, то до заяви-розрахунку додатково подаються бухгалтерські розрахунки зазначеної допомоги для здійснення перевірки інформації, наведеної у заяві-розрахунку.

Тобто просто залишити суму фінансування без перевірки ПФУ не може. І оскільки ще немає єдиної звітності, то Фонд бажає перевірити, як саме ви розрахували ці лікарняні. Отже, треба буде надати довідку-розрахунок, в якій показати, з яких показників (фактичних доходів) і як ви порахували суму лікарняних.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»