Договір про спільну діяльність – коли можна не ставити його на облік в ДФС?
Відповідно до п. 64.6 ПКУ на обліку в контролюючих органах повинні перебувати, зокрема, договори про спільну діяльність на території України без створення юросіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами. А що, як таких особливостей саме для вашого договору ПКУ не встановлено?
«Вісник. Офіційно про податки»
ДФС у Вінницькій області в ІПК від 01.10.2018 р. №4258/ІПК/02-32-08-01 пояснила, що договори про спільну діяльність між юридичними особами та/або фізичними особами — підприємцями обліковуються в контролюючих органах за умови, що на такі договори поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені положеннями ПКУ і уповноважена особа за такими договорами зареєстрована платником ПДВ.
Водночас договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ, у контролюючих органах не обліковуються. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно.
***
Читайте також:
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.