Комітет з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 27 вересня 2024 року проєкт Закону про внесення змін до статей 799 та 828 Цивільного кодексу України щодо удосконалення законодавчого регулювання найму і позички транспортних засобів (реєстр. №11302) і за підсумками розгляду ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного дванадцятої сесії законопроєкт за реєстр. №11302 та за результатами розгляду його у першому читанні прийняти за основу.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту за реєстр. №11302 він розроблений з метою вирішення проблеми недоліків частини другої статті 799 та частини четвертої статті 828 Цивільного кодексу України, а саме: усунення надмірної вимоги про нотаріальне посвідчення усіх договорів оренди та позички транспортних засобів, за участю фізичних осіб, незалежно від строку таких договорів та стимулювання розвитку послуг найму та позички транспортних засобів, у тому числі із використанням сучасних електронних рішень.
Для забезпечення цього у законопроєкті за реєстр. №11302 пропонується внести зміни до частини другої статті 799 та частини четвертої статті 828 Цивільного кодексу України, у яких визначити, що договір найму транспортного засобу строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню, а договір позички транспортного засобу строком на три роки і більше укладатиметься у письмовій формі та підлягатиме нотаріальному посвідченню.
На думку суб’єктів права законодавчої ініціативи, прийняття проєкту «забезпечить належне законодавче регулювання відносин найму та позички транспортних засобів в Україні, сприятиме подальшому розвитку ринків відповідних послуг, задоволення потреб громадян, бізнесу та держави у відповідній сфері».
Комітет також розглянув проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» щодо розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу (реєстр. №11456 від 30 липня 2024 року), поданий Кабінетом Міністрів України.
Законопроєктом пропонується включити до переліку суб’єктів права на безоплатну вторинну правничу допомогу осіб, потерпілих від кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними ознаками.
Прийняття законопроєкту забезпечить право на безоплатну вторинну правничу допомогу осіб, потерпілих від кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними ознаками.
За результатами обговорення Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» щодо розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу (реєстр. №11456 від 30 липня 2024 року), за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу і в цілому.