• Посилання скопійовано

Як НБУ бореться з «дробленням бізнесу» через ФОПів: деталі від заступника Голови НБУ

За словами Олійника, у разі виявлення порушень банками законодавства під час обслуговування ФОПів до банку застосовуються заходи впливу, а інформація передається до правоохоронних органів. Але системно зараз усі банки долучилися до протидії подібним схемам

Як НБУ бореться з «дробленням бізнесу» через ФОПів: деталі від заступника Голови НБУ

Національний банк налаштований запобігати свідомій або несвідомій участі банків у незаконних схемах тіньового бізнесу із застосуванням механізмів "дроблення бізнесу" із залученням фізичних осіб - підприємців (ФОП). 

Про це заявив заступник Голови НБУ Дмитро Олійник під час зустрічі з представниками бізнесу за запрошенням American Chamber of Commerce in Ukraine. 

«Національний банк перевіряє банки стосовно дотримання ними вимог законодавства під час обслуговування клієнтів. Під час перевірок ми, на жаль, виявляємо факти свідомого або несвідомого залучення банків до забезпечення здійснення фінансових операцій, що пов’язані з "дробленням бізнесу" із застосуванням ФОПів, – зазначив він. – Очевидно, що ми цього не толеруємо і надалі будемо активно продовжувати заходи, які запобігатимуть використанню банків у цих схемах».

Дмитро Олійник нагадав про надані банкам у листопаді 2024 року рекомендації щодо виявлення механізмів "дроблення бізнесу", що можуть свідчити про ухилення від сплати податків через штучний розподіл бізнесу із залученням ФОПів. Зокрема, це спільні адреси місцезнаходження або ведення бізнесу чи характер транзакцій між групою ФОПом та компанією.

Надані рекомендації передбачають обов’язок банків у разі встановлення підозрілої діяльності або підозрілих операцій клієнтів з ознаками можливого "дроблення бізнесу" з метою ухилення від сплати податків повідомляти про це у встановленому порядку Державну службу фінансового моніторингу та прийняти рішення щодо подальших ділових відносин з такими клієнтами.

«Ми побачили результат, адже банки активно відмовляють ФОПам в обслуговуванні та повідомляють про їх підозрілу діяльність до Державної служби фінансового моніторингу, – додав Дмитро Олійник. – У разі виявлення порушень банками вимог законодавства під час обслуговування ФОПів до банку застосовуються заходи впливу, а інформація відповідно до вимог законодавства передається до правоохоронних органів. Однак системно зараз усі банки долучилися до протидії подібним схемам».

Також він закликав присутніх представників бізнесу повідомляти Національний банк про відомі їм факти участі банків або небанківських фінансових установ у схемах тіньового бізнесу. 

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»