• Посилання скопійовано

Кількість перевірок підприємців залежатиме від виду діяльності

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує впорядкувати кількість перевірок, що здійснюються Держспоживінспекцією України, залежно від ступеня ризику і критеріїв, за якими цей ризик оцінюється

Кількість перевірок підприємців залежатиме від виду діяльності

Мінекономрозвитку підготувало проект відповідної Постанови Кабінету Міністрів України, про це повідомив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.

Цей документ, за словами експерта Мінекономрозвитку, дозволить суттєво зменшити регуляторне навантаження на бізнес, спростить порядок організації та періодичність здійснення планових заходів державного нагляду, що сприятиме підвищенню ефективності співпраці Держспоживінспекції із суб’єктами господарювання.

«Прийняття Постанови, розробленої Міністерством,  забезпечить більш ефективну реалізацію прав споживачів, упереджатиме потрапляння небезпечних, неякісних, фальсифікованих або контрафактних товарів на споживчий ринок і при цьому не буде додатково навантажувати підприємців», -  упевнений Сергій Литвиненко.

Документ розроблено на виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2013-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Проект Постанови, пояснювальна записка до нього та аналіз регуляторного впливу розміщено на веб-сайті Мінекономрозвитку у розділі «Обговорення проектів документів». Зауваження та пропозиції до проекту Постанови приймаються впродовж одного місяця з дня оприлюднення проекту.

Довідково

Результати діяльності у І півріччі 2013 року свідчать, що з перевірених 12 тис. суб’єктів господарювання (щодо дотримання ними вимог законодавства про захист прав споживачів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг) порушення встановлено у понад 78% випадках перевірок.

Протягом І півріччя 2013 року до територіальних органів Держспоживінспекції України надійшло понад 14,3 тис. пропозицій, звернень, скарг та заяв від споживачів. Як засвідчує аналіз, 48,6% звернень споживачів стосується якості наданих послуг (з них: 40,2% – житлово-комунальні послуги, 4,7% – послуги зв'язку); 36,6% – якість непродовольчих товарів; 7,3% – якість продовольчих товарів, 3,2% - придбання товарів через Інтернет, поза торговельними або офісними приміщеннями, при укладанні договору на відстані та 1,9% – порушення у сфері ресторанного господарства.

За звітний період органами у сфері захисту прав споживачів перевірено якість та безпеку товарів, надання послуг (робіт) на суму понад 142 млн. грн. Попереджено придбання і використання населенням України недоброякісних продовольчих, непродовольчих товарів та послуг на суму понад 24,5 млн. грн., що становить понад 17% перевіреної продукції.

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 508
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9276
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460