• Посилання скопійовано

Підприємців, які торгують зброєю, перевірятимуть раз на 3 роки

Держпідприємництво, підтримуючи ідею зменшення адміністративного тиску на бізнес, погодило проект постанови, яким вносяться відповідні зміни до чинного законодавства

Підприємців, які торгують зброєю, перевірятимуть раз на 3 роки

Розробником проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність здійснення Міністерством внутрішніх справ планових заходів державного нагляду (контролю)» є Міністерство внутрішніх справ України.

З урахуванням змін, що пропонується внести, до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику буде віднесено суб’єкти, які здійснюють діяльність з:

- виробництва вогнепальної зброї невійськового призначення та боєприпасів до неї, виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони;

- а також суб’єкти, у яких під час здійснення попередньої планової або позапланової перевірки виявлено факти порушення вимог ліцензійних умов у частині торгівлі зброєю та спецзасобами за дозволами на придбання, що утворює ризик потрапляння їх у незаконний обіг.

До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику буде віднесено суб’єкти, які здійснюють діяльність з:

- виробництва холодної зброї;

- ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, виробництва холодної зброї;

- а також суб’єкти, строк провадження діяльності з продажу спецзасобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони яких становить не більше 5 років.

До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику буде віднесено суб’єкти, які провадять діяльність з:

- торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною та пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду;

- а також ті, що не віднесені до суб’єктів господарювання (торгівля зброєю та продаж спецзасобів) з високим та середнім ступенем ризику.

Разом з тим, проектом передбачається зменшення кількості та частоти здійснення перевірок за діяльністю суб’єктів господарювання:

- із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на 2 роки замість одного разу на 1,5 року;

- з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на 3 роки замість одного разу на 2 роки.

Крім того, у проекті МВС визнано єдиним органом, який визначає критерії в межах своєї компетенції, що унеможливить їх застосування декількома контролюючими органами.

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»