• Посилання скопійовано

Фіскальна служба обіцяє перевіряти тільки підприємства, які ухиляються від сплати податків

Попередній відбір платників для перевірки проходить з використанням автоматизованої ризикоорієнтованої системи

Фіскальна служба обіцяє перевіряти тільки підприємства, які ухиляються від сплати податків

Государственная фискальная служба Украины намерена в июле-сентябре сократить количество плановых документальных проверок предприятий по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 14%, сообщила пресс-служба ведомства. "В план-график проведения документальных проверок на 3-й квартал текущего года включено 1,2 тыс. субъектов хозяйствования. По сравнению с соответствующим периодом прошлого года количество предприятий, которые планово будут проверяться, уменьшено на 14%", - говорится в сообщении. По данным ГФС, в первом полугодии было проведено 2,8 тыс. плановых проверок, которые остались на уровне прошлого года. В госслужбе сообщили, что предварительный отбор плательщиков, которые будут проверяться, проходит с использованием автоматизированной рискоориентированной системы. "То есть проверяются только те предприятия, которые сознательно не платят или платят не в полном объеме платежи в бюджет, используя схемы минимизации или уклонения от уплаты налогов", - сказано в сообщении.

Периодичность проведения документальных проверок налогоплательщиков зависит от степени риска их деятельности. В частности, плательщики с незначительной степенью риска включаются в план-график проверок не чаще чем раз в три календарных года, со средним - не чаще чем раз в два года, и с высоким - не чаще одного раза в год, напомнили в пресс-службе. Кроме того, в ведомстве отметили, что на сегодняшний день продолжается автоматизация процессов проведения камеральных проверок.

В частности, с помощью нового сервиса "Электронная камеральная проверка" автоматизирован процесс проведения таких проверок. Как сообщилось, руководство ГФС неоднократно заявляло о намерении сократить количество проверок бизнеса, чтобы минимизировать контакт налогоплательщика и сотрудника ведомства. Таким образом планируется уменьшить коррупцию в ведомстве.

Ранее премьер-министр Украины Арсений Яценюк поручил до 1 сентября руководству Государственной фискальной службы разработать кодекс экономического роста, изменить форму проведения проверок бизнеса, увеличив количество невыездных проверок, а также продолжить работу по созданию службы финансовых расследований.

 

На підставі: УНІАН

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 517
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9466
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460