Мінфін у листі від 13.11.2015 р. №31-11110-12/28-685/704 розповів, що всього затверджено 42 критерії ризиків несплати податків, в тому числі високого ступеня 13 ризиків і 19 ризиків середнього ступеня. Ризики несплати податків викладено за градацією значущості з відсотковим значенням показників. Переглянути Критерії>>>
Першочерговими для включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків є платники податків, які мають найбільшу кількість ризиків несплати податків та максимальні розрахункові втрати бюджету.
Завдяки зосередженню уваги на удосконаленні ризикоорієнтованого підходу до оцінки діяльності платників податків зменшується втручання в діяльність бізнесу через скорочення кількості планових перевірок. Так, за півріччя 2015 року кількість планових перевірок у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 41 % (з 2,9 тис. до 1,7 тис).
Що зроблено Міністерством фінансів для недопущення використання платники податків схем ухилення від оподаткування?
З метою ліквідації "податкових ям" та схем ухилення від сплати податків Законом №71-VIII, зокрема:
- запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, яка слугуватиме забезпеченню відповідності сплаченого та нарахованого ПДВ, а також унеможливить формування фіктивного ПДВ та неправомірного відшкодування його з бюджету;
- скорочено перелік галузевих пільг з податку на прибуток підприємств (легка, суднобудівна промисловість, електроенергетика, готелі, виробники біопалива, підприємства машинобудування для агропромислового комплексу; літакобудівна промисловість, індустрія програмної продукції, тощо).