• Посилання скопійовано

ДФСУ про перенесення терміну планової перевірки у зв’язку із втратою документів

Контролери нагадують, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів платник податків зобов'язаний у 5-денний строк з дня такої події письмово повідомити про це податкову. У такому разі термін проведення перевірки може бути перенесений

ДФС у листі від 11.03.2016 р. №5246/6/99-99-22-04-02-15 нагадує, що  згідно з п. 6.10 Положення №88 у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівникові підприємства потрібно:

 - письмово повідомити про це правоохоронні органи;

 - наказом призначити комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення. Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, в сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також ДПІ – підприємствами та місцевому фінансовому органу – установами, в 10-денний строк.

Окрім того, пунктом 44.3 ПКУ передбачено, що платники податків зобов'язані забезпечити зберігання, зокрема, первинних документів, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються такі первинні документи.

Одразу зауважимо, що ст. 121 Податкового кодексу передбачено фінансову відповідальність платника податків за незабезпечення зберігання таких документів протягом визначених ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з ЄДРПН) чи їх копій при здійсненні податкового контролю. Сума штрафу на сьогодні становить 510 грн, а в разі повторного вчинення — 1020 грн.

Згідно з п. 44.5 ПКУ, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити свою податкову.

При цьому на підприємство покладається обов'язок відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Отже, у разі неможливості проведення перевірки платника податків у зв'язку з втратою, пошкодженням або достроковим знищенням первинних документів  термін проведення такої перевірки переноситься до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених ПКУ строків.

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Державна фіскальна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 522
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9626
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460