• Посилання скопійовано

Мінприроди перевірить усі підприємства з переробки небезпечних відходів

У Міністерстві повідомляють, що в результаті перевірок залишиться лише третина ліцензіатів

Мінприроди перевірить усі підприємства з переробки небезпечних відходів

Апеляційна рада Державної регуляторної служби розглянула скарги трьох суб’єктів господарювання щодо неправомірності анулювання Міністерством екології та природних ресурсів ліцензій на збирання, утилізацію, переробку небезпечних відходів.

Розглянувши скарги суб’єктів господарювання та заслухавши позиції обох сторін, Апеляційна рада ухвалила рішення:  відхилити дві  апеляції, а розгляд ще однієї відкласти.

«Наше рішення на цей момент намагалися оскаржити троє суб’єктів господарювання із тих 25 підприємств, які  отримали рішення Міністерства про анулювання їх ліцензій.  Це їх законне право звертатися до регулятора,  який стоїть на засадах захисту бізнесу. Якщо Державна регуляторна служба відхилила дві апеляції, а розгляд ще однієї відклала, значить, наші зауваження до цих суб’єктів господарювання не безпідставні», - прокоментував рішення Апеляційної ради Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, суб’єкти господарювання згідно з ухваленими Ліцензійними умовами мали протягом двох місяців привести матеріально-технічну базу та документи у відповідність із  новими правами.

«Якщо компанія заявляє про готовність  займатися утилізацією  небезпечних відходів, а насправді займається іншими речами, то Мінприроди  як орган державної влади, який  відповідає за дотримання законодавства, зобов’язане доводити такі факти та  застосовувати відповідні санкції. Залежно від виду порушення -  або виносити рішення про усунення недоліків, або взагалі про анулювання ліцензій», - пояснив Остап Семерак.

Починаючи із 16 вересня цього року, Мінприроди перевірило 35 власників ліцензій із 294. 10 суб’єктів господарювання отримали рішення про усунення виявлених порушень, а 25 - про анулювання ліцензії на здійснення діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

«За два місяці ми вже перевірили 35 ліцензіатів. Перевіримо і 259. Судячи з тенденцій, їх може залишитися третина від нинішніх. Для тієї третини Уряд уже зараз готує спрощення умов ведення бізнесу у цій сфері.  Те, що ми сьогодні робимо, – це наведення порядку на ринку поводження з небезпечними відходами.  Гори небезпечних відходів у лісах та лісопосадках   – це прямий доказ, що є компанії, які вивозять смертельну отруту в місця, де відпочиваємо ми і наші діти. Прийшов час у цьому поставити крапку і перекрити потоки для збагачення недобросовісних ділків. Ми маємо створити умови, щоб у сферу переробки небезпечних відходів прийшли прозорі і високотехнологічні виробництва», - резюмував Міністр.

Джерело: Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 526
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9776
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460