• Посилання скопійовано

Мораторій на податкові перевірки малого бізнесу пропонують подовжити

29 листопада у ВРУ зареєстровано законопроект №5465 "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей проведення перевірок суб'єктів мікропідприємництва та малого підприємництва)"

Мораторій на податкові перевірки малого бізнесу пропонують подовжити

Актуальність документа його автор (нардеп Є. Мураєв) обгрунтовує необхідністю зниження адміністративного тиску на  представників малого і середнього бізнесу.

Фактично їх пропозиції спрямовані на те, щоб подовжити дію мораторію на перевірки суб’єктів малого підприємництва із обсягом доходів до 20 млн грн, який діяв в Україні протягом 2015–2016 років.

Цей крок підтвердив свою ефективність, спростивши адміністрування та зменшивши навантаження на малий бізнес.

Автор законопроекту переконаний, що особливий порядок проведення перевірок малого бізнесу має діяти до 2020 року, оскільки двох років  недостатньо, щоб  за нинішніх економічних умов вивести сектор малого підприємництва з кризи. 

Водночас  пропонується встановити певні винятки для того, щоб захист малого бізнесу не призвів до порушень прав споживачів та працівників. Зокрема, передбачається, що зазначене обмеження не поширюється на позапланові перевірки з питань дотримання норм законодавства:

- що регулює виробництво, імпорт, оптову або роздрібну торгівлю підакцизними товарами;

- щодо наявності ліцензій;

- щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ;

- щодо відшкодування ПДВ.

***

Від редакції "ДК"

На замітку! "Запроваджений аналізованою нормою мораторій поширюється на усі види перевірок, правом на проведення яких наділені контролюючі органи відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК - камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки, незалежно від підстав і порядку їх призначення та проведення." (Ухвала ВАСУ від 22.06.2016 року №К/800/53023/15).

Про мораторій податкових перевірок 2016 року ми писали у аналітиці та у новинах тут і тут.

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 536
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460