• Посилання скопійовано

Держпродспоживслужба впроваджує пілотний проект з відеофіксації перевірок

На базі Київської області впроваджується пілотний проект, який передбачає проведення процедури відеофіксації під час проведення заходів державного контролю та нагляду, які відносяться до сфери повноважень Держпродспоживслужби

 Держпродспоживслужба впроваджує пілотний проект з відеофіксації перевірок

Такі кроки здійснюються в рамках реалізації державної антикорупційної політики в Україні. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет».

«Ми зараз запроваджуємо пілотний проект з відеофіксації перевірок, щоб потім можна було подивитися, хто має рацію, а хто - ні. Ви ж знаєте, що часто є нарікання на інспекторів. Але коли подивишся відео тієї ж Нацполіції, то не завжди, м’яко кажучи, коректно себе поводить інша сторона», - наголосив Володимир Лапа та додав, що впровадження відеофіксації перевірок дозволить зняти спекуляції щодо роботи інспекторів, а також отримати об’єктивні докази щодо дотримання чинного законодавства.

Голова Держпродспоживслужби зазначив що, на даному етапі створена робоча група, до завдань якої відносяться питання відпрацювання процедури проведення відеофіксанції, відповідних методичних рекомендацій, визначення сфер, в яких ця процедура впроваджуватиметься, розрахунок кількості та визначення технічних характеристик устаткування. Результати роботи інспекторів у рамках проекту будуть проаналізовані, узагальнені та подані на розгляд Мінагрополітики та Уряду, де уже прийматиметься рішення про поширення цієї процедури в роботу усіх територіальних органів Держпродспоживслужби.

«Ми «відкатаємо» цей режим на рівні області, а далі будемо запускати по всій Україні. Плануємо завершити цю процедуру протягом поточного року», - зазначив Голова Служби.

У питанні фінансуванні запровадження процедури Держпродспоживслужба відкрита до співпраці з донорськими організаціями.

Крім того, наголосив Володимир Лапа, у рамках Києва зараз відпрацьовується пілотний проект щодо відстеження заявником етапу розгляду свого звернення в онлайн-системі. 

 

Довідково

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням  від 05.10.2016 р. №803-р затвердив відповідні заходи, серед яких передбачено впровадження процедури відеофіксації під час здійснення працівниками Держпродспоживслужби заходів державного контролю (нагляду).

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 528
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9866
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460