Під час зустрічі з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації Голова Держпраці Роман Чернега зупинився на особливостях проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці. Участь у зустрічі також взяв Юрій Кузовой – Генеральний директор директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соцполітики України.
У представників бізнесу виникають запитання, що очікувати від інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань Держпраці.
Роман Чернега зазначив, що Держпраці не є каральним органом і головна мета попередити порушення трудового законодавства.
«Інспектор праці має бути помічником для роботодавця. Відвідуючи підприємство, він має вказати на недоліки і, відповідно до законодавства, є час на їхнє виправлення, у цьому і полягає мета інспекційних заходів, і добросовісним роботодавцям не слід боятися Держпраці», – наголосив Роман Чернега.
З метою виявлення незадекларованих працівників інспектор праці має право відвідати підприємство без попередження. Адже в іншому випадку роботодавцю було б легко приховати факт використання нелегальної праці.
«У багатьох європейських країнах інспектор праці має право відвідати підприємство у будь-який час без попередження, за участі поліції обмежити вихід працівників за межі підприємства і, виявивши порушення трудового законодавства, нелегальних працівників, призупинити роботу підприємства», – поділився досвідом Голова Держпраці.
Відповідно до законодавства України, за кожного нелегального працівника на суб’єкта господарювання накладається штраф у 30-ти кратному розмірі мінімальної зарплати.
«Такі штрафи отримують недобросовісні роботодавці. Варто порахувати, що у більшості випадків таким порушникам законів простіше і вигідніше б було легально оформити працівників, платити йому офіційну зарплату, аніж виплачувати штраф», – зазначив Роман Чернега.
***
Читайте також: Чекайте гостей! Відсьогодні ДФС та Держпраці мають повне право прийти на перевірки