• Посилання скопійовано

Скасування мораторію на «трудові» перевірки бізнесу в зоні АТО: зареєстровано законопроект

У Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект №8101, який наділяє уповноважені органи правом перевіряти дотримання трудового законодавства в зоні проведення АТО

Скасування мораторію на «трудові» перевірки бізнесу в зоні АТО: зареєстровано законопроект

7 березня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект №8101 «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».

Нагадаємо, що Законом «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» запроваджено мораторій на проведення перевірок органами та посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Проте, як зазначено в пояснювальній записці, відсутність державного контролю за додержанням законодавства про працю призвела до:

  • зростання заборгованості з виплати заробітної плати з 1424,4 тис. грн станом на 01.09.2014 р. до 2069,8 тис. грн станом на 01.01.2017 р., 
  • суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації на території Луганської та Донецької областей.

З огляду на це та з метою законодавчого врегулювання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю у період і на території проведення АТО, Урядом розроблено та зареєстровано у ВРУ законопроект №8101.

Ним статтю 3 Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» пропонується доповнити такою нормою:

“Дія частини першої цієї статті не поширюється на проведення органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.”.

Тобто цим законопроектом пропонується  наділити уповноважені органи правом перевіряти дотримання трудового законодавства в зоні проведення АТО. Щоправда, це не стосуватиметься населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, що цей законопроект оприлюднений Держпраці ще в липні 2017 року, про що ми повідомляли тут

Читайте також: Чекайте гостей! З 23 лютого ДФС та Держпраці мають повне право прийти на перевірки 

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Верховна Рада України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 513
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9416
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460