• Посилання скопійовано

Як боротися з позаплановими перевірками: огляд судової практики

Коли коригування плану-графіка перевірок ДФС є протиправним? Коли за скоригованим планом податківці не мають права прийти з перевіркою?

Як боротися з позаплановими перевірками: огляд судової практики

UBR.ua сообщает, что бизнес активно обжалует в судах планы налоговых проверок ГФС и их результаты, сообщили в отделе налогового и юридического консультирования KPMG в Украине. Фискалы стали их корректировать со ссылкой на приказ Минфина №524 от 2 июня 2015 года, что не может нравится компаниям. Там считают, что налоговые органы время от времени злоупотребляют своим правом по расширению круга проверяемых предприятий.

И судьи все чаще соглашаются с ними. В KPMG сообщили о выигранном бизнесом иске по делу №810/2099/18. Окружной административный суд г. Киева признал противоправным обновленный 19 апреля 2018 года План-график проверок и вынесенный на его основании приказ на проверку налогоплательщика, аргументируя это следующим:

  1. ГФС Украины 25 декабря 2017 года обнародовала на официальном вебсайте план-график проведения плановых документальных проверок на 2018 год, в который не был включен налогоплательщик.
  2. Вместе с тем, разделы III-V Порядка не предусматривают возможность корректировки в текущем году уже сформированного и утвержденного годового плана-графика проведения проверок, путем включения в него новых налогоплательщиков. Кроме того, такие «корректировки» противоречат ч. 1 ст. 5 ЗУ «Об основных принципах государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности».
  3. Поскольку действующее законодательство Украины не предоставляет контролирующим органам полномочий по корректировке уже утвержденного годового плана-графика проведения проверок, путем включения в него новых налогоплательщиков, то обновленный 19.04.2018 г. план-график проведения документальных плановых проверок налогоплательщиков на 2018 год является противоправным.
  4. Учитывая вышеизложенное, суд считает, что вынесенный на основании указанного плана-графика приказ на проверку налогоплательщика является противоправным и подлежит отмене.

«Указанной позиции придерживается также Николаевский окружной административный суд по делу №1440/2301/18 и Донецкий окружной административный суд по делу №0540/8468/18», – добавили в KPMG.

***

Читайте також:

Джерело: UBR

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 504
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460