Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

ДФС відповіла на 5 гарячих запитань щодо позапланових перевірок

Документальні позапланові перевірки – тема, до якої платники завжди ставляться з певною напругою. А отже запитань щодо правильності та законності проведення таких заходів ДФС отримує чимало. І зараз відповідає на 5 найпопулярніших з них

Офіс великих платників податків ДФСУ надає відповіді на наступні питання.

1. За яких умов проводиться позапланова перевірка та коли не працюють обмеження у підставах для її здійснення?

Особливістю документальної позапланової перевірки є те, що вона не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених ст. 78 ПКУ. Обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені ПКУ, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах порушеної кримінальної справи.

Зауважимо, що перелік матеріалів, які можуть бути підставами для висновків під час проведення документальних позапланових перевірок, і порядок надання платниками податків документів установлено ст. 83, 85 ПКУ, а порядок оформлення результатів таких перевірок ст. 86 ПКУ.

 

2. Чи мають право фіскальні органи проводити документальну позапланову перевірку, якщо предмет її вже був перевірений раніше?

Ні. Відповідно до п. 78.2 ПКУ контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені пп. 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 ПКУ у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, вже розглядалося під час попередніх перевірок платника податків.

 

3. Скільки може тривати перевірка?

В залежності від того, кого саме перевіряють. Великих платників – відповідно до ст. 82 ПКУ – фіскальні органи можуть перевіряти у форматі документальної позапланової перевірки не довше, ніж 15 робочих днів. Суб’єктів малого підприємництва – 5 робочих днів. Всіх інших платників – 10 робочих днів.

 

4. В яких випадках перевірка зупиняється?

Можливість зупинення перевірки передбачена п. 82.4 ПКУ, загальний строк зупинення, не може перевищувати 30 робочих днів. В той же час – у разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів, перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.

 

5. Яким чином  платник захищений під час перевірки? Чи може втрутитись, довести свою позицію?

Щодо цього, пп. 17.1.6 ПКУ передбачені певні права платників податків. Зокрема, платник може бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають, ознайомлюватися й отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки. Також у разі наявності зауважень щодо змісту порушень, складених актів (довідок) – підписувати їх із застереженням та подавати в установленому порядку контролюючому органу письмові заперечення.

***

Читайте також:

Джерело
Центральний офіс з обслуговування великих платників
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , ДФСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?