• Посилання скопійовано

Не згодні з донарахуваннями за результатами перевірки ДПС – звертайтеся до омбудсмена

Омбудсмен зміг довести ДПС неправомірність податкових донарахувань з плати за землю. Своєю чергою, податківці погодилися з ним та скасували донарахування

Не згодні з донарахуваннями за результатами перевірки ДПС – звертайтеся до омбудсмена

Сайт Business OMBUDSMAN Counsil розповів як омбудсмен зміг довести ДПС про неправомірність податкових донарахувань з плати за землю.

 

Скарга на: Державна податкова служба України (ДПС України), Головне управління Державної податкової служби в м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: До Ради надійшла скарга від столичного автосалону. Компанія не погоджувалася з результатами податкової перевірки, внаслідок чого їй здійснено додаткові нарахування. Згідно з рішенням ГУ ДПС за результатами уточнюючого розрахунку до податкової декларації за 2017 рік, скаржник сплатив на 1 млн. менше податків.

Ще в 2016 році столична мерія зменшила податок на землю. Зокрема, Уряд затвердив новий порядок розрахунку податку на землю в Києві, який почав діяти з 2017 року. Відповідно сума податків за орендовану скаржником земельну ділянку знизилася. Оскільки компанія зробила помилку в податковій декларації з орендної плати за 2017 рік, вона подала уточнюючий документ з коректним розрахунком.

Тим не менш, в ході перевірки ГУ ДПС не погодилося з тим, що в 2017 та 2018 роках автосалон мав сплатити менші суми за землю, ніж роком раніше. Однак, згідно з витягами технічної документації, що отримав скаржник в серпні 2018 року, суми податку дійсно зменшилися в порівнянні з 2016 роком. Тоді податковий орган зобов'язав підприємство повернути до бюджету несплачені 700 тис. грн. та додатково нарахував скаржнику штрафні санкції на суму понад 300 тис. грн. Автосалон звернувся за допомогою до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали скарги, інспектор Ради підтримав позицію підприємства. У листі до ДПС Рада просила забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд справи компанії.

Інспектор встановив, що оновлена нормативно-грошова оцінка землі в Києві почала діяти одночасно з рішенням органу місцевої влади, а не з моменту отримання скаржником витягу з технічної документації.

Результат: ДПС України дослухалася до рекомендацій Ради та скасувала додаткові донарахування підприємству. Інспектор успішно закрив справу.

Джерело: Рада бізнес-омбудсмена України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 510
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9306
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460