• Посилання скопійовано

Податківці розкрили «рецептуру» незаконного формування ПДВ для аграріїв

СГ виготовляв аграрні суміші з дорогих імпортних цитрусових та овочів без жодних технічних і ресурсних можливостей для промислового виробництва таких добрив

Податківці розкрили «рецептуру» незаконного формування ПДВ для аграріїв

У січні цього року спеціалісти відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі під час моніторингу діяльності ймовірно-ризикових операцій платників розкрили схему незаконного формування податкового кредиту з ПДВ аграріями херсонського регіону.

Податківці відстежили сільгосптоваровиробника «С» – платника єдиного податку четвертої групи, який системно придбавав для ведення господарської діяльності органічні добрива.

Фінансова операція, сама собою, не викликала б сумніву, якби не особлива «рецептура» вироблення органічних добрив. Виявляється, «виробник» добрив – ТОВ «Е» виготовляв аграрні суміші з дорогих імпортних цитрусових та овочів без жодних технічних і ресурсних можливостей для промислового виробництва таких добрив.

Далі був старий сценарій. Сільгосптоваровиробник «С» отримував на «папері» аграрні суміші та формально складені бухгалтерські документи і формував незаконний податковий кредит із ПДВ.

Діапазон та розмах такої підприємницької діяльності «виробника» добрив був чималий. Підприємство «С» було не єдиним у Херсонській області, яке «спробувало» мінімізувати податок на додану вартість у такий спосіб. Ще понад 10 херсонських аграріїв перераховували грошові кошти начебто за добрива для подальшої конвертації за новою «рецептурою».

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про ознаки кримінального правопорушення за ст. 212 ККУ. Досудове розслідування триває.

Джерело: ДПС у Херсонській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 525
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9706
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460