• Посилання скопійовано

Податківці продовжують стежити за нереальними операціями

За результатами документальної перевірки констатовано неправомірне формування податкового кредиту за оформленими лише на папері операціями з придбання зерна у «постачальників», які фактично не могли їх поставити

Податківці продовжують стежити за нереальними операціями

На жаль, сьогодні підприємства знаходять безліч способів обійти законодавство та уникнути необхідності виконувати свій обов’язок перед державою – вчасно та в повній мірі сплачувати податки. Таким «винахідникам» фахівці Центрального управлінням здійснюють активну протидію. Про це зазначила заступник начальника Центрального управліня ДПС по роботі з великими платниками податків Анна Пужай-Череда.

За її словами, «нетиповий» експорт сільгосппродукції – один із фактів мінімізації податкових зобов'язань з ПДВ. Така мінімізація можлива завдяки оподаткуванню всіх експортних операцій за нульовою ставкою, що дозволяє нарахований такими платниками при придбанні експортованого зерна податковий кредит у повній сумі використовувати для зменшення власних податкових зобов'язань з ПДВ при реалізації зовсім інших товарів/послуг власного виробництва. Тому, обов'язковою умовою для відсутності зауважень з боку контролюючих органів – реальність всіх документально оформлених операцій з придбання сільгосппродукції.

Так, в ході документальної перевірки одного з підприємств, основним видом діяльності якого є роздрібна торгівля побутовою технікою, виявили нехарактерні для його основного виду діяльності операції з придбання і експорту понад 70 тис. тонн сільгосппродукції (кукурудзи, пшениці) загальною вартістю 660,0 млн грн. За документами, вказану продукцію нібито придбано у підприємств, які здійснюють сталу діяльність на ринку зерна. Проте, фактично, ні серед безпосередніх «постачальників» зазначеного «нетипового» експортера, ні серед їх «контрагентів» не виявилося реальних суб'єктів господарювання, які б могли виробляти, зберігати та поставляти с/г продукцію (відсутні трудові ресурси, земельні ділянки, с/г техніка, посівний матеріал). Початкове «введення» в обіг сільгосппродукції (кукурудзи, пшениці) у ланцюгах її псевдопостачання оформлено через так звані «скрутки», які декларують нереальні операції з придбання товарів однієї номенклатури, а реалізації зовсім іншої – в якій і зацікавлені користувачі схемного ПДВ.

«За результатами документальної перевірки констатовано неправомірне формування платником податкового кредиту за оформленими лише на папері операціями з придбання зерна у "постачальників", які фактично не могли їх поставити, та донараховано грошових зобов'язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств загалом на  164 млн грн», – повідомила заступник керівника.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»