ВРУ створила тимчасову комісію для перевірки діяльності БЕБ
Вилучено з «Моїх новин»
13 грудня ВРУ підтримала проєкт Постанови №8264, яким пропонується утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки ефективності діяльності БЕБ
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Нагадаємо, Я. Железняк, Д. Гетманцев та О. Василевська-Смаглюк 6 грудня зареєстрували у ВРУ проєкт Постанови №8264. Як зазначено у пояснювальній записці, основною метою проєкту Постанови є здійснення парламентського контролю, забезпечення неупередженої і прозорої перевірки, оцінки та розслідування причин низької ефективності діяльності Бюро економічної безпеки України та інших органів державної влади та їх посадових осіб, уповноважених на виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням економічної безпеки держави.
13 грудня ВРУ підтримала створення ТСК питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами Бюро економічної безпеки України, органів державної влади та інших державних органів, які здійснюють повноваження у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів. Головою комісії призначено Железняка.
Ціль створення ТСК - підтримати економічний фронт, і змусити наші правоохоронні та економічні органи згадати, що бюджет армії фінансуємо ми самі. Про це повідомив Железняк у своєму Телеграм-каналі.
До широких повноважень ТСК належить розслідування зловживань (та бездіяльності) у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів:
Бюро економічної безпеки України. І тут претензій найбільше;
Державної митної служби України;
Державної податкової служби України;
Державної служби фінансового моніторингу України;
Національної поліції України;
Служби безпеки України.
Та інших органів, які зараз мають забезпечувати економічну безпеку Держави.
Окремо він наголосив, що підприємці та бізнес-асоціації можуть звертатися до ТСК. Вона наділена повноваженнями досліджувати і порушення діями вказаних держорганів прав та законних інтересів суб’єктів господарювання.
головний редактор інтернет-порталу редакції «Дебет-Кредит».
Закінчила Південний філіал Національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет» за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит». Має понад 16 років досвіду написання авторських статей та новин на різні теми, які стосуються бухгалтерського обліку та адміністрування податків.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини і статті», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
ДПС застосовує ризик-орієнтований підхід та систему управління комплаєнс-ризиками для оцінки платників. Податківцям нагадали про чотири основні види податкових ризиків та надали рекомендації щодо їх мінімізації для бізнесу
Мінекономіки оприлюднило проєкт Типового положення про Раду з питань державного нагляду (контролю). Новація покликана залучити громадськість та бізнес-асоціації до перевірок підприємств і захисту прав суб'єктів господарювання
Новий законопроект спрямований на адаптацію ПКУ до стандартів Закону України «Про адміністративну процедуру». Він поширює адміністративне оскарження на всю діяльність (і навіть бездіяльність) органів ДПС. Розглянемо ці новації у статті
Тривалий час ковідний та воєнний мораторії впливали на строки давності щодо податкових перевірок. З 1 серпня 2026 р. цей вплив майже нівелювався. Які саме періоди ДПС може перевіряти зараз і чому окремі періоди не закриваються автоматично — читайте у статті
Рада адвокатів України роз'яснила, як діяти під час податкових перевірок. Податківці не мають права вимагати документи, які розкривають адвокатську таємницю, а відмова у їх наданні є виконанням вимог закону
Визначення кількості примірників повідомлення про прийняття на роботу військовозобов’язаного працівника, що подається до ТЦК та СП за додатком 4 до Порядку №1487
Товар експортовано на умовах FCA зі складу резидента, але знищено під митним контролем (оформлено МД ІМ-76 ДЕ на повну вартість) через порушення перевізником температурного режиму. Як відобразити в бухобліку та ПДВ-декларації анулювання поставки, повернення передоплати нерезиденту та нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань у 2026 році?
Керівник ТОВ виїхав за кордон на початку повномасштабного вторгнення, працює дистанційно понад три роки, наявний відповідний наказ підприємства. Чи виникають податкові та інші наслідки для ТОВ і самого директора? Як на це вплине новий електронний обмін інформацією між ДПС та прикордонною службою?