• Посилання скопійовано

Обережно! Активізувалися псевдоподатківці, які розсилають шкідливі е-листи

Територіальні податківці повідомили, що на території області знову активізували свою діяльність невстановлені особи, які здійснюють шахрайські та протиправні дії стосовно госпсуб’єктів

Обережно! Активізувалися псевдоподатківці, які розсилають шкідливі е-листи

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на території нашої області знову активізували свою діяльність невстановлені особи, які здійснюють шахрайські та протиправні дії стосовно суб’єктів господарської діяльності.

Так, за інформацією, яка надходить від суб’єктів господарювання області, на електронні скриньки бізнесменів від імені ДПС України (або без зазначення імені автора листа, але з текстом, в якому є слова, характерні для вживання в податковій сфері) здійснюється розсилання електронних листів, що містять вкладення, замасковані під звичайні документи (архіви), які насправді є шкідливими програмами. Розпаковування архівів та відкриття файлів призводить до ураження гаджету користувача, викрадення інформації тощо. 

Зокрема, за встановленою інформацією востаннє такі повідомлення надсилалися з електронної пошти (ДП «Moldelectrica» Республіки Молдова, що забезпечує енергетичну безпеку Республіки Молдова) та містили шкідливе вкладення, прикріплене як додаток до листа у вигляді архіву «Запит.zip» (Trojan.PowerShell.Agent). Тіло листа містило текст українською мовою з нетиповими для мови словами та помилками російського походження. При запуску отриманих файлів автоматично відбуваються процеси, які призводять до ураження комп’ютера.

Шановні платники податків! Наголошуємо, що ні ДПС України, ні Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі не надсилають подібних листів.

Просимо вас бути пильними та обачними. Рекомендуємо уважно перевіряти інформацію. Для комунікації з органами ДПС використовуйте перевірені канали зв’язку, які зазначені на офіційному вебпорталі ДПС та субсайтах її територіальних органів.

Джерело: ДПС у Херсонській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9626
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460