• Посилання скопійовано

Громадські об’єднання осіб з інвалідністю становлять загрозу економіці, – БЕБ

БЕБ б’є на сполох: підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, становлять загрозу економіці. Причина - в незаконному використанні ними податкових пільг

Громадські об’єднання осіб з інвалідністю становлять загрозу економіці, – БЕБ

БЕБ б’є на сполох: підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, становлять загрозу економіці. Про це вказала Южаніна у своєму Телеграм-каналі.

Причина, на думку Бюро, – в незаконному використанні ними податкових пільг.

Аналітики БЕБ виявили непоодинокі випадки, коли підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, з метою отримання пільг створюють видимість дотримання законодавчих вимог (не менш як 50% штату – особи з інвалідністю, не менш як 25% витрат – витрати на оплату праці тощо) або взагалі їх обходять.

Схеми, які викриті БЕБом:

  • залучення до виконання робіт фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (дає змогу дотриматися вимог щодо частки осіб з інвалідністю у штаті підприємства та у фонді оплати праці);
  • створення видимості виробничого процесу на підприємстві без реального виробництва продукції;
  • заявлення до бюджетного відшкодування ПДВ, сформованого за рахунок реалізації за готівку товарів народного споживання, що у податковій звітності відображено як реалізація товарів кінцевим споживачам за нульовою ставкою ПДВ.

БЕБ встановлено, що в період із січня 2021 року до липня 2023 року підприємства, засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, заявили до відшкодування 2 689 млн грн, із яких 2 289 млн грн, або 85%, є ризиковими сумами.

Повідомляється, що пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу БЕБ було направлено Мінфіну.

Там відповіли: чинна норма про оподаткування ПДВ за нульовою ставкою постачання товарів та послуг, що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських об’єднань осіб з інвалідністю, не узгоджується з процесом адаптації національного законодавства до стандартів ЄС, а також зменшує дохідну частину державного бюджету України.

Водночас у 2019 році ВР прийняла Закон №344, яким продовжено термін дії зазначеної пільги з 2020 до 1 січня 2025 року.

Крім того, Мінфін «перекинув м’яч» на поле Мінсоцполітики, яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, зокрема осіб з інвалідністю.

«Враховуючи зазначене, Міністерство фінансів України надіслало відповідний запит на Мінсоцполітики та матеріали, надіслані БЕБ листом від 13.11.2023 №11/3.1.2/28257-23. У разі перегляду критеріїв для підприємств та організацій, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, встановлених постановою №1010, та внесення відповідних змін до постанови №1010, виникнуть правові підстави для розгляду питання про внесення змін до норм Кодексу».

Тепер БЕБ звертається до податкового комітету (лист від 11.01.2024 №11/3.1.2/303-24) з проханням розроблення законопроєкту.
 
"Щодо пропозицій, щоправда, є питання.

Непокоїть таке.

По-перше, зазначені підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю мають право застосовувати пільги з податку на прибуток та 0 ставку з ПДВ за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається Мінсоцполітики.

По-друге, підприємства та організації, на які поширюється дія таких пільг, реєструються у відповідному контролюючому органі (за наявності дозволу).

Тому майже 2 млрд 300 млн грн безпідставного відшкодування (якщо воно мало місце) не можна не побачити", - підкреслила нардеп.

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 496
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9116
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460