• Посилання скопійовано

Громадські об’єднання осіб з інвалідністю становлять загрозу економіці, – БЕБ

БЕБ б’є на сполох: підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, становлять загрозу економіці. Причина - в незаконному використанні ними податкових пільг

Громадські об’єднання осіб з інвалідністю становлять загрозу економіці, – БЕБ

БЕБ б’є на сполох: підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, становлять загрозу економіці. Про це вказала Южаніна у своєму Телеграм-каналі.

Причина, на думку Бюро, – в незаконному використанні ними податкових пільг.

Аналітики БЕБ виявили непоодинокі випадки, коли підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, з метою отримання пільг створюють видимість дотримання законодавчих вимог (не менш як 50% штату – особи з інвалідністю, не менш як 25% витрат – витрати на оплату праці тощо) або взагалі їх обходять.

Схеми, які викриті БЕБом:

  • залучення до виконання робіт фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (дає змогу дотриматися вимог щодо частки осіб з інвалідністю у штаті підприємства та у фонді оплати праці);
  • створення видимості виробничого процесу на підприємстві без реального виробництва продукції;
  • заявлення до бюджетного відшкодування ПДВ, сформованого за рахунок реалізації за готівку товарів народного споживання, що у податковій звітності відображено як реалізація товарів кінцевим споживачам за нульовою ставкою ПДВ.

БЕБ встановлено, що в період із січня 2021 року до липня 2023 року підприємства, засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, заявили до відшкодування 2 689 млн грн, із яких 2 289 млн грн, або 85%, є ризиковими сумами.

Повідомляється, що пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу БЕБ було направлено Мінфіну.

Там відповіли: чинна норма про оподаткування ПДВ за нульовою ставкою постачання товарів та послуг, що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських об’єднань осіб з інвалідністю, не узгоджується з процесом адаптації національного законодавства до стандартів ЄС, а також зменшує дохідну частину державного бюджету України.

Водночас у 2019 році ВР прийняла Закон № 344, яким продовжено термін дії зазначеної пільги з 2020 до 1 січня 2025 року.

Крім того, Мінфін «перекинув м’яч» на поле Мінсоцполітики, яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, зокрема осіб з інвалідністю.

«Враховуючи зазначене, Міністерство фінансів України надіслало відповідний запит на Мінсоцполітики та матеріали, надіслані БЕБ листом від 13.11.2023 № 11/3.1.2/28257-23. У разі перегляду критеріїв для підприємств та організацій, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, встановлених постановою №1010, та внесення відповідних змін до постанови №1010, виникнуть правові підстави для розгляду питання про внесення змін до норм Кодексу».

Тепер БЕБ звертається до податкового комітету (лист від 11.01.2024 № 11/3.1.2/303-24) з проханням розроблення законопроєкту.
 
"Щодо пропозицій, щоправда, є питання.

Непокоїть таке.

По-перше, зазначені підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю мають право застосовувати пільги з податку на прибуток та 0 ставку з ПДВ за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається Мінсоцполітики.

По-друге, підприємства та організації, на які поширюється дія таких пільг, реєструються у відповідному контролюючому органі (за наявності дозволу).

Тому майже 2 млрд 300 млн грн безпідставного відшкодування (якщо воно мало місце) не можна не побачити", - підкреслила нардеп.

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»