• Посилання скопійовано

Бізнес наголошує на необхідності реальної реформи БЕБ

За позицією бізнесу, наразі країна конче потребує реального реформування БЕБ. Так, важливо забезпечити створення прозорого та незалежного органу, метою якого буде пошук та покарання реальних економічних правопорушників

Бізнес  наголошує на необхідності реальної реформи БЕБ

Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав урядовий законопроєкт №10439 щодо реформування Бюро економічної безпеки та рекомендував його на винесення у сесійну залу для подальшого голосування.

Європейська Бізнес Асоціація не підтримує таке рішення, адже спільнота вже неодноразово наголошувала – наразі країна конче потребує реального реформування БЕБ. Так, важливо забезпечити створення прозорого та незалежного органу, метою якого буде пошук та покарання реальних економічних правопорушників, а не керованість з боку сумнівних кураторів та тиск суто на прозорий бізнес.

Тож спільнота закликає народних обранців бути свідомими громадянами України, адже у ваших руках наразі знаходиться те, в якому напрямі рухатиметься бізнес, а отже, і економіка країни – чи відбуватиметься подальша тінізація, чи ми будемо рухатись у бік прозорості, чи матиме місце тиск на бізнес та ручне управління з боку сумнівних кураторів, чи за основу все ж таки буде покладено демократичність та справедливість роботи органу тощо.

Зі свого боку, бізнес вимагає перезавантаження БЕБ. Так, важливо, щоб у конкурсні комісії та в наглядовій раді при відборі керівника БЕБ були іноземні представники та представники інститутів громадського суспільства. Важливо, щоб старі кадри пройшли чітко регламентовану процедуру переатестації (щоб недоброчесні працівники (колишні податкові міліціонери) та не мали змоги потрапити до оновленого органу.  Важливо, щоб реформоване Бюро мало суто аналітичні функції та тільки ця структура (після реформування, зміни принципів та підходів роботи) займалась розслідуваннями економічних злочинів. Крім того, важливо, щоб ця структура ефективно виконувала аналітичну функцію для розслідування економічних злочинів.

Тож ЕВА звертається до профільного Комітету ВРУ із закликом переглянути рішення і підтримати альтернативний законопроєкт – №10439-2 – який рекомендували і міжнародні експерти, зокрема G7, експерти та представники бізнесу!

Крім того, просимо народних депутатів перешкодити маніпуляціям та не приймати урядовий законопроєкт (№10439), який зацементовує стару схему ручного управління органом!

***

Читайте також:

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»