• Посилання скопійовано

Будьте уважні! Якщо податковий борг не перевищує 3060 грн – податкова вимога не надсилається

Якщо податковий борг менше 3060 грн, то податкова вимога платнику не надсилається, відповідно платники можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафів за несвоєчасну сплату податків

Будьте уважні! Якщо податковий борг не перевищує 3060 грн – податкова вимога не надсилається

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують платникам податків, що наявність боргових зобов’язань щодо податків і зборів тягне за собою нарахування пені та штрафних санкцій. 

Податківці наголошують, що дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк платник може з податкової вимоги. 

Згідно з нормами ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на сьогодні це 3060 гривень).  

Тож у випадку коли податковий борг менше зазначеної суми, то податкова вимога платнику не надсилається, відповідно платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги, можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків.  

Тому щоб не відчувати дієвість на собі заходів стягнення, вжиття яких передбачене законодавчими актами, закликаємо платників самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань. 

Інформацію про стан розрахунків с бюджетом можна отримати в Електронному кабінеті, вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua  або через вебпортал ДПС http://tax.gov.ua/ після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, або на письмовий запит щодо звіряння стану розрахунків за платежами.

Джерело: ДПС у Чернівецькій області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»