• Посилання скопійовано

Що Уряд відповів на петицію щодо перегляду Нацстратегії доходів?

Зокрема, наділення ДПС додатковими повноваженнями (арешт рахунків, розкриття банківської таємниці) – буде, але спочатку розроблять відповідні зміни і захистять її бази даних. Реформу ЄП планують розпочати після відновлення довіри платників до ДПС

Що Уряд відповів на петицію щодо перегляду Нацстратегії доходів?
Ми вже багато писали про появу Нацстратегії доходів та її зміст і про те, як до неї ставиться бізнес. А у бізнесу виникало чимало сумнівів щодо необхідності її впровадження та відповідних ризиків для діяльності.  
Згодом на сайті Президента була створена Петиція щодо перегляду Національної стратегії доходів, на яку надав свою відповідь вже Уряд.

І ось зараз Южаніна у своєму Телеграм-каналі навела короткий зміст цієї відповіді.

1. Наділення ДПС додатковими повноваженнями (арешт рахунків, розкриття банківської таємниці) – буде, але спочатку розроблять відповідні законодавчі ініціативи і захистять бази даних ДПС.

2. Реформу спрощеної системи оподаткування доцільно розпочинати після відновлення довіри платників до податкових органів.

Формування моделі реформи обіцяють зробити публічним.

3. Скасування норм про презумпцію вини платника – не буде, оскільки гарантії правових інструментів захисту прав платника ПКУ передбачено (йдеться про презумпцію правомірності рішень платника в разі неоднозначності трактування норм законодавства).

4. Щодо перезавантаження БЕБ, Держмитслужби і ДПС.

По БЕБ робота триває.

По митниці передбачено низку антикорупційних заходів.

По ДПС орієнтуються на розгляд у IV кварталі поточного року законопроєкту №9243 (зареєстрований  у квітні 2023 року Гетманцевим, Железняком, Совою та ін.). 

5. Розширення дискреційних повноважень фіскальних органів – буде, але цьому передуватиме цифровізація, відновлення довіри платників тощо (про опитування громадської думки також згадали).

6. Щодо невідповідності українського податкового обліку міжнародним стандартам – зміни щодо приведення у відповідність напрацьовуються. 

"По факту бізнес і громадськість зможуть спробувати хоч якось вплинути (пишу дуже обережно, щоб не давати зайвої надії, бо у владних кабінетах, напевно, вже все вирішили) лише на подальшу долю спрощеної системи оподаткування", - підкреслила нардеп.

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»