• Посилання скопійовано

Офіс генпрокурора запустив дашборд кримінальних справ проти бізнесу

Відбулася презентація дашборду з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань про провадження щодо бізнесу. У ньому викладено вибірку підтверджених правоохоронцями злочинів за 2024 рік щодо бізнесу, а також дані про кримінальні правопорушення в економсфері

Офіс генпрокурора запустив дашборд кримінальних справ проти бізнесу

31 липня на сайті Офісу Генпрокурора запрацював дашборд, який надає доступ до аналітичних даних щодо розслідування правопорушень у сфері бізнесу. 

Дашборд вже працює у бета-режимі у вільному доступі на сайті Офісу Генпрокурора.

Відповідну інформацію було розміщено на сайті Офісу генерального прокурора України.

Цей аналітичний модуль був розроблений за дорученням Президента України Володимира Зеленського. Презентація його бета-версії пройшла за участі керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, Генерального прокурора Андрія Костіна, Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова і членів Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України Артема Бородатюка та Олега Гороховського.

Відкриваючи захід, Глава Офісу Президента Андрій Єрмак нагадав, що Рада з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану була створена за ініціативою Президента України і вона демонструє свою ефективність.

«Сьогодні презентуються черговий продукт спільної роботи - дієвий механізм підвищення прозорості та ефективності роботи правоохоронних органів України. Це відповідь на потребу суспільства. Це відповідь на запит бізнесу та інвесторів, які прагнуть бачити справедливість і доброчесність у роботі правоохоронців. Я радий, що дискусія про тиск контролюючих органів на бізнес буде нарешті переведена у площину цифр і даних, а не дописів у соціальних мережах», – наголосив Андрій Єрмак.

Генпрокурор Андрій Костін розповів, що Офіс Генпрокурора, МінЦифри та Рада підприємництва у синергії розробили спільне ІТ-рішення, яке забезпечує прозорість, достатню аналітичність та належність даних про кримінальні правопорушення, які стосуються бізнесу. «Це успішний приклад співробітництва держави та приватного сектору, коли держава отримує швидкий і ефективний відгук на запит. Ми особливо цінуємо таку підтримку в умовах вкрай обмежених під час війни ресурсів», – наголосив Генпрокурор.

 

Деталі роботи сервісу

Дашборд – візуалізований додаток до системи Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), який надає доступ до аналітичних даних та статистики щодо розслідування правопорушень у сфері господарської та інвестиційної діяльності. Додаток дозволяє всім зацікавленим в реальному часі аналізувати статистику роботи органів правопорядку щодо цієї категорії злочинів, бачити позитивні та негативні тенденції. У ньому зібрані і поєднані в зручному для аналізу і сприйняття форматі дані про статистику розслідувань та розгляду в судах справ, які стосуються бізнесу.

У ньому послідовно викладено вибірку підтверджених правоохоронними органами злочинів за 2024 рік, які стосуються бізнесу, а також інформацію про всі кримінальні правопорушення, які мали відношення до економічної сфери за останні 5 років.

Дашборд включає аналітичні модулі щодо:

  • кількості кримінальних правопорушень, пов’язаних з господарською/інвестиційною діяльності в межах визначених кваліфікацій;
  • кількості осіб, яким повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень вказаної категорії та до яких застосовано забіжний захід у вигляді тримання під вартою;
  • розміру встановлених у ході розслідування матеріальних збитків, завданих державі/територіальній громаді та їх відшкодування;
  • відомості про кількість прийнятих рішень щодо направлення справ до суду
  • та інші дані, що стану досудового розслідування кримінальних правопорушень вказаної категорії.

На дашборді можна відсортувати інформацію за органами досудового розслідування: Нацполіція, СБУ, НАБУ, ДБР, БЕБ. Також справи можна відфільтрувати за конкретною статтею або періодом.

Протягом наступних декількох місяців буде уважно вивчатися робота дашборду, проводитись аналіз, отримуватимуться відгуки від усіх, кого цікавить тема бізнес-клімату в Україні.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»