• Посилання скопійовано

Гетманцев розповів про кінець епохи офшорів: про що йдеться?

За словами Гетманцева, проведена «антиофшорна» реформа протидіє розмиванню податкової бази та переміщенню прибутків за кордон. Протягом 2022 – 2024 рр. до бюджету додатково сплачено податків майже 5,3 млрд грн за рахунок контрольно-перевірочної роботи

Гетманцев розповів про кінець епохи офшорів: про що йдеться?

Гетманцев у своєму Телеграм-каналі наголосив, що проведена «антиофшорна» реформа протидіє розмиванню податкової бази та  переміщенню прибутків за кордон.

Протягом 2022 - 2024 років до бюджету додатково сплачено податків майже 5,3 млрд грн за рахунок контрольно-перевірочної роботи та заходів комплаєнс.

Автоматичний обмін за стандартом CRS/CbC, обмін запитами з іноземними компетентними органами надає нові можливості для всебічного збору доказової бази, виявлення ризиків та боротьбі з  ухиленням.

Нардеп рекомендував платникам податків скористатись можливістю та уточнити свої податкові зобов’язання з 2015 року (для трансфертного ціноутворення) та з 2017 року (для використання пільг Конвенцій) без штрафів та пені в період воєнного стану та продемонструвати соціальну відповідальність та рівень високої податкової культури.

 

Контрольовані іноземні компанії

Перша компанія декларування у 2024 році за звітні 2022 - 2023 роки проходить доволі успішно та завершиться поданням повних звітів до 31 грудня 2024 року.

Контролерами було подано понад 32 тис. звітів та задекларовано до сплати в бюджет податку з доходів фізичних осіб 1,87 млрд грн, що становить 40 % надходжень від загальної компанії декларування доходів громадян за 2023 рік.

Та лише за перші 4 місяці після граничних строків декларування доходів громадян (01.05.2024) вже виявлено понад 3 тис. потенційних контролерів КІК, майже половину з яких вже долучено до звітування.

Існуючий багато років лозунг серед населення - багаті нічого не платять та приховують кошти за кордоном, йде в історію із запровадженням інституту звітування про контрольовані іноземні компанії.  

Він закликає платників до звітування, а податковий орган – до якісного  забезпечення сприяння платникам податків у виконанні їх обов’язків.

 

Виплата пасивних доходів на користь нерезидентів

Використання переваг пільг за міжнародними договорами про уникнення подвійного оподаткування з метою переміщення коштів за кордон – під пильним контролем.

Лише за період з 2022 р. і дотепер за цими ризиками проведено понад 750 перевірок та донараховано податку на репатріацію в сумі понад 11,4 млрд грн. 
До бюджету вже надійшло майже 650 млн грн.

Останнім часом спостерігається тенденція добровільної відмови платниками від використання пільгових ставок Конвенцій. Так, від таких коригувань до бюджету надійшло понад 200 млн гривень.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.202463
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 062
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 2776
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024156
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202458