• Посилання скопійовано

Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту

У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою

Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту

Уявіть: ви заходите до банківського додатка оплатити комуналку, а там — "Ваш рахунок арештовано". Мін'юст розповів, як діяти в такому випадку.

 

Чому рахунок арештовано?

Це може статися через:

  1. Борг за аліменти, штрафи, тощо…
  2. Рішення суду чи іншого органу.

 

Що робити?

1. З’ясуйте причину.

Вам потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження.

2. Зв’яжіться з виконавчою службою.

Знайдіть контакти державного виконавця, який веде справу (це вказано у постанові). Його завдання — пояснити, чому арешт накладено та як його зняти.

0 800 356 917 – єдиний номер телефонної гарячої лінії органів державної виконавчої служби.

3. Перевірте деталі виконавчого провадження.

Зробити це можна у Єдиному реєстрі боржників.

4. Закрийте борг.

Погасіть заборгованість та надайте підтвердження виконавцю. Той передасть інформацію банку, і рахунок буде розблоковано.

5. Будьте готові до часткових обмежень.
У деяких випадках частина коштів на рахунку може бути доступною — наприклад, для виплат зарплати чи соціальних допомог. Зверніться до виконавця з відповідними документами, щоб зняти арешт із цих сум. Зразок можна завантажити на сайті.
Інші зразки заяв у сфері ДВС: centraljust.gov.ua
 
Важливо знати:
  • Дії виконавця ви можете оскаржити.
  • Усі борги краще погашати вчасно, щоб уникнути таких ситуацій.
  • Виконавча служба завжди готова проконсультувати — просто запитайте!
 

Ваш рахунок арештовано?

Звертайтеся до Мін'юсту за консультацією або дійте за цією інструкцією.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.202467
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 090
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 2906
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024156
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202458