• Посилання скопійовано

Чи зможуть платники податків оцінювати ДРС за показником КРІ?

У законопроєкті №12359 немає норми щодо залучення платників податків до оцінки ключових показників ефективності податкових органів. Але краще за них ніхто не оцінить рівень надання ДПС, зокрема, сервісних послуг чи надасть оцінку прозорості її роботи

Чи зможуть платники податків оцінювати ДРС за показником КРІ?

Южаніна у своєму Телеграм-каналі зупинилася на нормах законопроєкту про встановлення ключових показників ефективності (англ. key performance indicators, KPI)  для податкових органів, який поданий на реєстрацію Гетманцевим та незабаром буде на сайті Верховної Ради України. Про сам проєкт ми писали тут.

 

Хто встановлює КРІ та їх значення для податкової?

За проєктом – Мінфін.

 

Хто оцінюватиме виконання цих показників?

Законопроєктом не визначено (ймовірно, що сама податкова).

 

Де враховуються результати оцінювання КРІ?

За проєктом – для встановлення значення КРІ на наступні періоди.

За позицією Южаніної, якщо результати погані, – знизять показники. 

 

Яка відповідальність керівництва ДПС за недосягнення органом КРІ?

Та майже жодної.

Встановлений для податкової КРІ враховуватиметься при встановленні КРІ для посадових осіб податкової.

І саме недосягнення особистих КРІ відповідно до Закону України «Про державну службу» може враховуватись для прийняття управлінських рішень.

Але особисті КРІ і тепер встановлюються та оцінюються!

«Хтось чув про звільнення податківця через негативну оцінку їх діяльності за результатами оцінювання? Я – ні!», – підкреслила Южаніна.

А серед ТОП-чиновників взагалі більшість – «відмінники».

Таким чином, на думку Южаніної, цей законопроєкт нічого не змінює.

 

Платники податків так і залишаться «за бортом»

У законопроєкті №12359 навіть натяку немає на залучення платників податків до оцінки ключових показників ефективності податкових органів.

Хоча ніхто краще за платників податків не оцінить рівень надання податковою, зокрема, сервісних послуг чи надасть оцінку прозорості її роботи.

А податкова із системою КРІ  продовжить звітувати про «кількість наданих інформаційно-довідкових послуг», «кількість податкових накладних», «донараховані суми за актами перевірок» тощо.

Нардеп зазначила, що згідно з дослідженнями Ради бізнес-омбудсмена рівень довіри платників податків до центрального апарату ДПС становить 19%, а до регіональних податкових органів – 13%.

«На жаль, навіть якщо цей проєкт і буде прийнято, якісних змін для платників податків точно не відбудеться», – підкреслила Южаніна.

***

Читайте також: Для оцінки ефективності діяльності ДПС та митниці планують ввести KPI: законопроєкти

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»