• Посилання скопійовано

Що змінилося в роботі служби Держфінмоніторингу з приходом нового голови?

Зокрема, посилено роботу з ДПС у частині протидії податковим «скруткам», які надають послуги «схемного ПДВ» та прихованої конвертації. Вже є перші результати та блокування мільйонів гривень

Що змінилося в роботі служби Держфінмоніторингу з приходом нового голови?

«Тільки перший підхід до аналізу ситуації виявив порушення податкового законодавства на мільярди гривень. Усю цю інформацію передаємо далі в роботу правоохоронним органам. Встановлено необхідність посилення контролю за використанням коштів державного, місцевих бюджетів та діяльності високопосадовців. Викрито нецільове використання коштів благодійними фондами. Окрема увага приділяється діяльності комунальних закладів великих міст, від яких залежить добробут населення», – зазначив Філіп Пронін.

Враховуючи таємницю слідства – без деталей. Коротко про основні напрями роботи:

– Активно проводиться робота щодо пошуку та блокування злочинних доходів за кордоном. Спільно з Національною поліцією триває розслідування щодо злочинних дій одного з олігархів та повʼязаних осіб, зокрема розкрадання 6 млрд грн державною компанією «Укртатнафта». За результатами вжитих заходів виявлено та заблоковано за кордоном мільйони євро.

– Посилено роботу з Державною податковою службою України в частині протидії податковим «скруткам», які надають послуги «схемного ПДВ» та прихованої конвертації. Вже є перші результати та блокування мільйонів гривень.

– Проводиться розслідування щодо отримання неправомірної вигоди народним депутатом України за політичне «кришування» розкрадання коштів місцевого бюджету за сприяння одного з мерів міста-мільйонника.

– Встановлено факти щодо недостовірного декларування доходів топпосадовцями. Активізовано роботу з ДБР щодо виявлення фактів приховування статків високопосадовцями. Крім того, особлива увага приділяється джерелам походження коштів, за рахунок яких було здійснено придбання  відповідних активів.

– ⁠Виявлено благодійний фонд, який здійснював нецільове використання благодійних внесків за рахунок придбання дороговартісних активів. Також виявлено благодійний фонд, який допомагає реальному бізнесу ухилятися від сплати податків, а потім використовується як власний гаманець через повʼязаних фізичних осіб.

– Проводиться активна робота щодо виявлення активів підсанкційних осіб, що сприяють російській збройній агресії проти України, фінансують російські релігійні організації, та щодо осіб, які допомагають обходити застосовані санкції.

– Також посилюємо роботу з НБУ щодо покращення нагляду за банківськими установами, які неналежним чином виконують вимоги протидії відмиванню коштів та закривають очі на проведення незаконних операцій підконтрольними їм компаніям.

Працюємо далі.

Джерело: Державна служба фінансового моніторингу України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»