
Ми вже неоднаразово зупинялися на правилах проведення перевірок ДПС під час війни.
Також окремо наводили нюанси перевірок для 2025 року.
З графіком перевірок ДПС на 2025 рік можна ознайомитися тут та в нашому довіднику.
А ще ДПС вже вперше оновила свій план-графік перевірок на 2025 рік. З оновленим переліком платників, яких заплановано до перевірки, можна ознайомитися тут.
А зараз Богдан Янків, податковий адвокат, у своєму Телеграм-каналі розповів, за яких умов документальну або фактичну перевірку може бути проведено під час дії воєнного стану.
Зокрема, відповідно до Перехідних положень ПКУ (підрозд. 10 розд. XX ПКУ), документальні та фактичні перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності безпечних умов для їх проведення. Це означає, що має бути можливість:
- безперешкодно потрапити на територію або у приміщення, якщо вони використовуються для роботи чи отримання доходів;
- отримати доступ до фінансових документів, звітності та іншої інформації, пов’язаної з податками та платежами;
- провести інвентаризацію майна, товарів, готівки та інших цінностей.
Що буде з розпочатою перевіркою, але не завершеною через воєнні дії?
Якщо податкову перевірку розпочали, але не можуть завершити через воєнні дії чи інші обставини, її зупиняють до усунення цих перешкод. Рішення про зупинення ухвалює податкова, оформлює наказом і надсилає підприємству через Електронний кабінет.
Важливо розуміти, що таку перевірку буде відновлено, а після відновлення перевірка продовжується на невикористаний раніше строк.
Проте є й винятки. Не підлягають зупиненню документальні перевірки з підстав, визначених пп. 78.1.1, 78.1.8, 78.1.21 ПКУ.
Як бути з перевірками, які розпочали, але не завершили до 24.02.2022?
Як зазначено в перехідних положеннях ПКУ, такі перевірки поновлюють на невикористаний строк, окрім тих, на які продовжує діяти мораторій.