Платнику податків надійшов податковий запит, який за змістом не відповідав п. 73.3 ПКУ – «отримання інформації контролюючими органами». Платник вирішив оскаржити його до адмінсуду з вимогою визнати «протиправним складання та направлення запиту про надання пояснень та витребування документів.»
Своєю чергою, фіскальний орган замість того, щоб проігнорувати такий позов та направити новий податковий запит виправивши свої помилки, програє у суді першої інстанції, виграє у судів апеляційної інстанції та програє у суді касаційної інстанції.
Аналізуючи юридичний бік постанови ВАСУ у цій справі слід зазначити наступне. Запит фіскального органу подається не за наявності бажання керівника цього органу, а за умови наявності хоча б однієї підстави визначеної п. 73.3 ПКУ. При цьому така підстава повинна бути чітко зазначена у конкретному запиті. Без дотримання цього правила платник податку звільняється від обов’язку надавати відповідь на запит. Більш того, відсутність відповіді платника податків на такий запит не є підставою для фіскального органу для проведення у подальшому податкових перевірок платника податку.
****
Читайте також:
Отримали запит від ДФСУ - як бути: позиція податківців
ВАСУ: одна відмова у відповіді на запит податківців – лише одна перевірка